MASAL ŞATOSU’NDA GİTAR RESİTALİ - Eskişehir Haberler

MASAL ŞATOSU’NDA GİTAR RESİTALİ

Anasayfa / Kültür-Sanat
MASAL ŞATOSU’NDA GİTAR RESİTALİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Her şey çocuklar için’ ilkesiyle açılan, yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi gösteren Masal Şatosu’nda düzenlenen Şatoda Müzik etkinlikleri, sanatseverlere müzik ziyafeti yaşatmaya devam ediyor.
Çocukların hayallerini süsleyen ve her gün binlerce ziyaretçi ağırlayan Masal Şatosu, çocuklara erken yaşta müzik sevgisi aşılamak amacıyla düzenlediği Şatoda Müzik etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Masal Şatosu'nun bu haftaki konuğu Astor Piazzolla'nın birbirinden başarılı eserlerini seslendiren Doç. Dr. Emre Ünlenen ve Mert Akyüz oldu.

Türkiye'de ilk kez Masal Şatosu'nda seslendirilen Roland Dyens'in eseri Comme Des Grands adlı eserini gitarlarıyla başarılı bir şekilde seslendiren ikili, konser sonunda Masal Şatosu'nu dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.
Muhteşem performansı dolayısıyla Doç. Dr. Emre Ünlenen ve Mert Akyüz'e teşekkür eden Masal Şatosu yetkilileri ise, çocuklara müzik sevgisi aşılamak için sahnelerinin tüm sanatçılara açık olduğunu ifade ettiler.

1.731 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 810
 
yukarı