MASAL ŞATOSU’NDA GİTAR RESİTALİ - Eskişehir Haberler

MASAL ŞATOSU’NDA GİTAR RESİTALİ

Anasayfa / Kültür-Sanat

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Her şey çocuklar için’ ilkesiyle açılan, yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi gösteren Masal Şatosu’nda düzenlenen Şatoda Müzik etkinlikleri, sanatseverlere müzik ziyafeti yaşatmaya devam ediyor.
Çocukların hayallerini süsleyen ve her gün binlerce ziyaretçi ağırlayan Masal Şatosu, çocuklara erken yaşta müzik sevgisi aşılamak amacıyla düzenlediği Şatoda Müzik etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Masal Şatosu'nun bu haftaki konuğu Astor Piazzolla'nın birbirinden başarılı eserlerini seslendiren Doç. Dr. Emre Ünlenen ve Mert Akyüz oldu.

Türkiye'de ilk kez Masal Şatosu'nda seslendirilen Roland Dyens'in eseri Comme Des Grands adlı eserini gitarlarıyla başarılı bir şekilde seslendiren ikili, konser sonunda Masal Şatosu'nu dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.
Muhteşem performansı dolayısıyla Doç. Dr. Emre Ünlenen ve Mert Akyüz'e teşekkür eden Masal Şatosu yetkilileri ise, çocuklara müzik sevgisi aşılamak için sahnelerinin tüm sanatçılara açık olduğunu ifade ettiler.

1.364 okunma

Yorum Yap

9 Aralık 2019 Pazartesi

Genç gitaristlere tam not

9 Aralık 2019 Pazartesi

Senfoni Bilecikte Sahne Aldı

online ziyaretçi: 226
 
yukarı