USTAOĞLU ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ SEÇİLDİ - Eskişehir Haberler

USTAOĞLU ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ SEÇİLDİ

Anasayfa / Kültür-Sanat
USTAOĞLU ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ SEÇİLDİ

Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Rıfkı Ustaoğlu, Yaşlılar Konseyi Derneği (TÜRYAK) tarafından 2019 yılının örnek kıdemli vatandaşı seçildi.

 Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) 2019 yılının örnek kıdemli vatandaşlarını “Dünya Yaşlılar Günü” kapsamında uluslararası bir etkinlikte İstanbul’da ağırladı.

Her yıl, 60 yaş üzerindeki meslek hayatında başarılı, sosyal faaliyetlerde öncü ve lider olan; hayata bağlılığını ve yaşam sevincini sürdüren; toplumun takdir ve sevgisini kazanan; örnek kişilik sergileyenlerden seçilen Örnek Kıdemli Vatandaş’lar bu yıl İstanbul’da, 'Phronesis; Yaşam Ustalığı' kongresi için bir araya geldi.
Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından 31 örnek kıdemli vatandaş ödüllerini aldı.

Toplantıya katılan Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Rıfkı Ustaoğlu da önder ve örnek olmanın onurunu yaşadı. 2003 yılından bu yana yaşlı haklarının savunuculuğunu yapan sivil toplum örgütü olan TÜRYAK Yaşlılık Konseyi Derneği, yıllardır yürüttüğü çeşitli projelerin, gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası kongrelerin yanı sıra, meslek hayatlarındaki üstün başarıları, sosyal konulardaki duyarlılıkları, toplumun takdir ve sevgisini kazanmış örnek kişilikleri ve yaşama olan bağlılıklarını dikkate alıyor.

Ödülünü TÜRYAK Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Sekreteri Emel Danışoğlu’ndan alan Ustaoğlu, örnek kıdemli vatandaş seçilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Ustaoğlu ile birlikte örnek kıdemli vatandaş seçilen isimler ise şu şekilde: Av. Hikmet Güngör, Dr. Rengim Gökmen, Haslet Soyöz, Teyfik Kısacık, Prof. Dr. Ahmet İnam, Prof. Dr. Cengiz Güleç, Nurhan Damcıoğlu, Prof. Dr. Özdemir Nutku, Prof. Dr. Hülya Nutku, İrfan Yıldırım, Dr. Üstün Ezer, Nurten Öztürk, Fikret Öztürk, Tamer Levent, Zafer Ergin, İpek Bilgin, Prof. Dr. Ali İsmet Demirsoy, Prof. Dr. Mehmet Akşit, Prof. Dr. Duran Canatan, Bülent Rıfkı Ustaoğlu, Kemal Çolakoğlu, Ecz. Melih Ziya Sezer, M. Özdemir Alkaya, Mustafa Sani Şener, Dr. Deniz Ataç, Abdullah Eldelekli, Muvaffak Falay, Mehmet Aydoğdu, Yavuz Tanyeli, Prof. Dr. Kut Sarpyener, Dr. Rüstem Eyüboğlu.

1.408 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 2400
 
yukarı