SÖZCÜKLER SERGİSİ AÇILDI - Eskişehir Haberler

SÖZCÜKLER SERGİSİ AÇILDI

Anasayfa / Kültür-Sanat
SÖZCÜKLER SERGİSİ AÇILDI

Tekstil sanatının tanıtılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen Sözcükler Tekstil Sanatı Sergisi açıldı. Açılışta konuşan sergi küratörü Yüksel Şahin, sanata verdiği destek dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.

Müzeler Kompleksi’nde açılışı gerçekleştirilen ve içinde 12 sanatçının eserlerinin yer aldığı Sözcükler Tekstil Sanatı Sergisi, sanatsever Eskişehirlilerin ilgisi ile açıldı. Sergi açılışında konuşan Prof. Yüksel Şahin, sanata verdiği değer dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti. Açılışta konuşan Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk, sergiye emek veren tüm sanatçıları tebrik etti. Eskişehir’in gerçek bir kültür sanat şehri olduğunu belirten Çabuk “Eskişehir’in bugün kültür sanat şehri olarak anılıyor olmasında Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in büyük emekleri var. Senfonisiyle, tiyatrosuyla, her yıl düzenlenen opera bale günleriyle, açılığını gerçekleştirdiğimiz birbirinden kıymetli sergiler ile Türkiye’de örnek gösterilen bir kent olduk. Ben başta sanata değer veren hemşehrilerimize ardından da sanatın ve sanatçının destekçisi belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleştirilen sergiyi ilk günden yüzlerce sanatsever ziyaret etti. Sergi 4 Ekim tarihine kadar Büyükşehir Belediyesi Müzeler Kompleksi Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilecek.

1.383 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 1546
 
yukarı