Senfoni Orkestrası sezonu muhteşem bir konser ile açtı - Eskişehir Haberler

Senfoni Orkestrası sezonu muhteşem bir konser ile açtı

Anasayfa / Kültür-Sanat
Senfoni Orkestrası sezonu muhteşem bir konser ile açtı

2001 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in girişimiyle kurulan ve 18 yıldır birbirinden önemli sanatçıları ağırlayan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, yeni sezona muhteşem bir konser ile merhaba dedi. Uluslararası ödüllerin sahibi genç piyanist Can Çakmur ve flüt sanatçısı Bülent Evcil Eskişehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 

Eskişehir’in kültür ve sanat hayatına büyük katkı sunan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 19. sezonuna Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ndeki muhteşem konser ile merhaba dedi. Orkestra Şefliğini Ender Sakpınar’ın yaptığı konserde konuk solistler Can Çakmur ve Bülent Evcil’in performansları damga vurdu. 2014 yılında senfoni orkestrası ile ilk deneyimini Eskişehir’de yaşadığını ifade eden ödüllü genç piyanist Can Çakmur “Eskişehir’de olmak benim için evimde olmak gibi. Burada kıymetli orkestranız ile başlayan hikayem çok güzel devam ediyor. İmkanlar ve sanatseverlerin ilgisi bu kentte insana kendisini bambaşka hissettiriyor. Ben de her gittiğim yerde gururla Eskişehirli olduğumu söylüyorum”  dedi. 

Konseri büyük bir ilgi ile takip eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise konuk solistler Can Çakmur ve Bülent Evcil’e teşekkür etti. Büyükerşen “Birbirinden başarılı iki genç sanatçı ile Senfoni Orkestramız sezonu açıyor. Hem Can’a hem Bülent’e muhteşem performansları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Sevgili Can, genç yaşına rağmen yurtdışında birbirinden önemli ödülleri almaya devam ediyor. Kendisine yabancılar notaların ressamı, notaların şairi diyor. Biz de böyle yetenekli bir hemşehrimiz olduğu için gurur duyuyoruz. Bülent Evcil ise dünyaca ünlü flüt virtüözü Sir James Galway tarafından jenerasyonun en iyi flütçüsü olarak tanımlanıyor. Bugün de flütünden çıkan seslerle bizi aldı çok uzaklara götürdü. İyi ki bugün bizimle” dedi.

Senfoni Orkestrası’nın her bir sanatçısına ayrı ayrı teşekkür eden Büyükerşen “Ama asıl teşekkürü 18 yıldır bizlere muhteşem dinletiler sunan, birbirinden değerli, birbirinden başarılı Senfoni Orkestramıza etmek istiyorum. İnanıyorum ki bu yıl da dolu salonlarda birbirinden güzel konserlere tanıklık edeceğiz. Orkestramızın bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Orkestramızla gurur duyuyorum!” dedi.

1.380 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 929
 
yukarı