32. Geleneksel Ahilik Haftası - Eskişehir Haberler

32. Geleneksel Ahilik Haftası

Anasayfa / Kültür-Sanat
32. Geleneksel Ahilik Haftası

Bu yıl 32’ncisini gerçekleştireceğimiz Ahilik Haftası Esnaf Bayramını 16 Eylül Pazartesi günü valilik meydanındaki açılış töreniyle kutlamaya başlayacağız. Saat 10:00 da başlayacak olan açılış töreninde günün anlamını belirten konuşmalar, Ahilik Şiirleri, Mehteran Gösterisi ve Eskişehir Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın ziyareti ile gerçekleşecek olup, ardından yine Valilik Meydanında Kaybolmaya Yüz Tutmuş meslekler ile esnaf sanatkarlarımıza ait stantların açılışını gerçekleştireceğiz. Gün boyu açık olacak stantlarda halkımıza çibörek, met helvası, şekerleme gibi çeşitli ikramlarımız olacaktır. Halkımızı pazartesi günü gerçekleşecek olan bu etkinliğe davet ediyoruz.

Ahilik haftası etkinliklerimiz Salı günü Şeyh Şehabettin Türbesinin ziyaretinin ardından, saat 11:00 da Atatürk Meslek Lisesinde gerçekleşecek olan öğrencilerimize yönelik Ahilik Kültürü konulu panel ile devam edecektir.

Çarşamba günü programımız, aşksam üstü Türk Dünyası Bilim Kültür Merkezinde yılın ahisine ve mesleğinde örnek esnaf sanatkarlar ile tacirler ve sanayicilerimize plaket töreniyle devam edecektir.

Ahilik Haftasının Perşembe günkü programları ise saat 17:00 da Yediler Parkında başlayıp, Valilik Meydanında sona erecek olan geleneksel Esnaf Yürüyüşü ile başlayacaktır. Program yürüyüşün ardından Valilik Meydanında gerçekleşecek olan Ahilik Pilavı dağıtılması ve Süheyl, Behzat Uygur Show ve Mithat Körler Konseri ile devam edecektir.

Ahilik Haftasında gerçekleşecek etkinliklerimize tüm esnaf sanatkarlarımız ile Eskişehir Halkımız davetli olup, ayrıca Ahilik Haftası münasebetiyle halkımızı esnaf sanatkarlarımızı desteklemeye ve alışverişlerini esnaf sanatkarlardan yapmaya davet ediyorum. 
 
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
EKREM BİRSEN                              

2.062 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 1031
 
yukarı