Odunpazarı’ndan muhteşem gösteri - Eskişehir Haberler

Odunpazarı’ndan muhteşem gösteri

Anasayfa / Kültür-Sanat

Odunpazarı Belediyesi’nin mahallelerde etkinlikleri artırmak ve mahallelere canlılık kazandırmak için düzenlediği Akşamlar Birlikte Güzel Etkinliği, Hamamyolu’nda gerçekleştirilen dans gösterisi ve konser ile devam etti. Konserden, film gösterimi ve dans gösterisine birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Akşamlar Birlikte Güzel Etkinliği, 6 Eylül Cuma Günü Osmangazi Mahallesi’nde yer alan Kanlıkavak Parkı’nda yapılacak film gösterimi ile devam edecek.

Akşamlar Birlikte Güzel Etkinliği’ne Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve çok sayıda vatandaş katıldı. Odunpazarı Belediyesi YKSM Çocuk Korosu’nun konser verdiği Akşamlar Birlikte Güzel Etkinliğinde YKSM Halk Oyunları Ekibi de halk dansları gösterisi yaptı. Halk dansları gösterisi, renkli gösterilere sahne oldu. Halk dansları gösterisi izleyicilerin büyük beğenisini kazanırken, vatandaşlar bu gösteriyi görüntülemek için adeta birbiri ile yarıştı. YKSM Halk Oyunları Ekibi,  gösteri sonunda büyük alkış aldı.

YKSM Çocuk Korusu, sevilen Yeşilçam şarkılarını seslendirdi. Dinleyicilerine nostalji dolu bir akşam yaşatan YKSM Çocuk Korusu, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunu ise seslendirdiği “Bir Başkadır Benim Memleketim” adlı şarkı ile kutladı. YKSM Çocuk Korusu’nun seslendirdiği şarkılara dinleyiciler de eşlik etti. Dinleyenlerin kulaklarının pasını silen YKSM Çocuk Korusu, büyük beğeni topladı.

Eskişehir’in kurtuluşunun 97’nci yılı kutlamaları ve Akşamlar Birlikte Güzel Etkinliği

kapsamında, Odunpazarı Belediyesi ve Aiesec öğrencileri işbiriliği ile ‘Aiesec Öğrencilerinin Eskişehir Fotoğrafları’ konulu bir fotoğraf sergisi düzenlendi. Aiesec öğrencileri daha önce Yeşil Efendi Konağı Atatürk ile Bir Gün Galerisi’ne gezi düzenlemiş, gezi sonrasında da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili düşüncelerini kaleme almıştı. Bu yazıların da yer aldığı sergi, yoğun ilgi gördü.

Akşamlar Birlikte Güzel Etkinliği, 6 Eylül 2019 Cuma Günü Osmangazi Mahallesi’nde yer alan Kanlıkavak Parkı’nda yapılacak film gösterimi ile devam edecek. Saat 21.00’de başlayacak etkinlikte çekimleri Odunpazarı’nda yapılan Cenaze İşleri adlı filmin gösterimi yapılacak.

 

729 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2019 Cumartesi

32. Geleneksel Ahilik Haftası

14 Eylül 2019 Cumartesi

SANATÇILAR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

11 Eylül 2019 Çarşamba

Her Akşam Başka Etkinlik

4 Eylül 2019 Çarşamba

2 EYLÜL COŞKUSUYLA YÜRÜDÜLER

4 Eylül 2019 Çarşamba

ESKİŞEHİR’DE MANGA RÜZGARI ESTİ

3 Eylül 2019 Salı

SEMPOZYUM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

2 Eylül 2019 Pazartesi

Tepreş Şenliğine davetlisiniz

28 Ağustos 2019 Çarşamba

Geleneksel Mihalgazi Panayırı

27 Ağustos 2019 Salı

TİYATRO KEYFİ DEVAM ETTİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

KAFKAS ÇOŞKUSU

online ziyaretçi: 306
 
yukarı