ESKİŞEHİR FOTOĞRAFLARI SERGİSİ ESPARK AVM’DE AÇILDI - Eskişehir Haberler

ESKİŞEHİR FOTOĞRAFLARI SERGİSİ ESPARK AVM’DE AÇILDI

Anasayfa / Kültür-Sanat

Tepebaşı Belediyesi tarafından Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı dolayısıyla düzenlenen “Eskişehir Fotoğrafları Sergisi” düzenlenen tören ile açıldı.

Tepebaşı Belediyesi tarafından kentte çekilmiş tarihi fotoğrafların yer aldığı Eskişehir Fotoğrafları Sergisi beğeniye sunuldu.

Tepebaşı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nce Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yılı dolayısıyla hazırlanan “Eskişehir Fotoğrafları” adlı sergi, Espark Alışveriş Merkezi’nin ev sahipliğinde açıldı. Espark AVM’nin zemin katında düzenlenen açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç Etiyopya'da düzenlenen 14. İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu'nda ülkemizi temsil ettiği için katılamazken Başkan Vekili Turgut Doğandor, Tepebaşı Belediye Meclis üyeleri, Espark AVM Müdürü Berkay Damgacı ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ile başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkan Vekili Turgut Doğandor, “Bugün anlamlı ve özel bir gün. Kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunu kutluyoruz. Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç yurt dışında katıldığı toplantıdan dolayı aramızda olamadı fakat selamlarını iletmemi istedi. Bu güzel sergide Eskişehir’in milli mücadele döneminden çok özel fotoğraflarını görebileceksiniz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra Kurtuluş Savaşı’nın öncesi ve sonrasında çekilmiş 50 tarihi Eskişehir fotoğrafının yer aldığı sergi, kurdele kesimi ile açıldı. Eskişehir Fotoğrafları Sergisi 9 Eylül tarihine kadar gezilebilecek.

735 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2019 Cumartesi

32. Geleneksel Ahilik Haftası

14 Eylül 2019 Cumartesi

SANATÇILAR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

11 Eylül 2019 Çarşamba

Her Akşam Başka Etkinlik

4 Eylül 2019 Çarşamba

2 EYLÜL COŞKUSUYLA YÜRÜDÜLER

4 Eylül 2019 Çarşamba

ESKİŞEHİR’DE MANGA RÜZGARI ESTİ

3 Eylül 2019 Salı

SEMPOZYUM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

2 Eylül 2019 Pazartesi

Tepreş Şenliğine davetlisiniz

28 Ağustos 2019 Çarşamba

Geleneksel Mihalgazi Panayırı

27 Ağustos 2019 Salı

TİYATRO KEYFİ DEVAM ETTİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

KAFKAS ÇOŞKUSU

online ziyaretçi: 309
 
yukarı