VATANSEVERLİK RUHUYLA HAZIRLANAN ÖRNEK PROJE - Eskişehir Haberler

VATANSEVERLİK RUHUYLA HAZIRLANAN ÖRNEK PROJE

Anasayfa / Kültür-Sanat
VATANSEVERLİK RUHUYLA HAZIRLANAN ÖRNEK PROJE

Eskişehir'in köklü firmalarından Özbesin Gıda A.Ş.’nin özel günlerde hazırladığı sosyal sorumluluk projesi görenlere duygu dolu anlar yaşatıyor.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında özel günlerde insanlara milli duygularını yaşatmak isteyen firma, o günün anlam ve önemini ifade eden farklı kareografiler hazırlıyor. Yediden yetmişe herkesin ilgi gösterdiği projeyi, farklı okullardan öğrenciler ziyaret ediyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı için 81 ilden gelen toprakla Türkiye haritası yapan Özbesin Gıda A.Ş.’nin, ‘‘Zafere Giden Yol Dumlupınar’’ konulu çalışmasında Atatürk’ün Büyük Taaruz’da söylediği sözler, savaş zamanını yansıtan fotoğraflar ve savaş hakkında bilgiler yer alıyor.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANIYOR

’’18 Mart Çanakkale Zaferi’ne özel 57. Alay Şehitliği ve Anıtını yaptığımızda insanların maketin başında ellerini açıp dua ederken ağladığını gördük’’ diyen Özbesin Gıda A.Ş. Batıkent Şube Müdürü Orhan Erçevik, sözlerine şöyle devam ediyor: ’’Doğru yolda olduğumuzu, milli duyguları aktarabildiğimizi hissettik. 30 Ağustos çalışmamızı 25 Ağustos'ta hazırladık ve sunmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin geri bildirimleri olumlu yönde ve her seferinde bir sonraki çalışma ne olacak diye merak içindeler. Özel günler yaklaşırken bizden daha heyecanlı bir şekilde gelip, ne yapacağımızı soruyor olmaları bizi mutlu ediyor. Her kareografiye ortalama 2 ay öncesinden hazırlanıyoruz. Yönetim kurulumuz eşliğinde hareket planlarımızı hazırlıyoruz. Bu ruhu yaşatabilmek adına öncelikle biz bu ruha bürünüyoruz. Patronlarımızdan personelimize kadar herkes bu işin mutfağında yer alıyor. Gerçekleştirdiğimiz projenin sonunda bir çift yaşlı göz görmek, maketin başında İzmir marşını söyleyen bir çocuğa eşlik etmek emeğimizin karşılığını almış oluyoruz. Bu 30 Ağustos’ da ise zafer pastasını büyük bir coşkuyla, o gün şubemizde olan herkesle birlikte keseceğiz.’’

2.578 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 763
 
yukarı