BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖZEL BİR SERGİ DAHA - Eskişehir Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖZEL BİR SERGİ DAHA

Anasayfa / Kültür-Sanat

Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası ile şehrin kültür hayatına büyük katkı sunan Büyükşehir Belediyesi, açtığı özel sergilerle de sanata ve sanatçılara büyük destek sağlıyor. Son olarak genç sanatçı Elif Nur Aydın, 'Ağ/Mesh' adını verdiği seramik ve heykel sergisi Odunpazarı Müzeler Kompleksi'nde büyük bir katılım ile açıldı.

Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çok sayıda sanatseverin katıldığı açılışta konuşan Elif Nur Aydın, sanata verdiği değer sebebiyle Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti. Aydın "Eskişehirliler olarak böyle bir şehirde yaşıyor olmaktan dolayı gerçekten çok şanslıyız. Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olan vekillerimiz, belediye başkanlarımız en önemlisi de sanata değer veren bir halkımız var. Bugün burada beni yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Büyükerşen'in daha önceden belli olan bir programı nedeniyle açılışa katılamadığını belirten Jale Nur Süllü ise genç sanatçıyı tebrik etti. 'Odunpazarı'nda Sanat Var' diyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise "Şuan Odunpazarı Belediyesi olarak yine bir festival dönemindeyiz. Aynı anda Büyükşehir Belediyemiz bir sergi açıyor. Yakın zamanda tiyatro ve senfoni perdelerini açacak. Eskişehir'de yılın her anı bir sanat etkinliğine erişmek mümkün. Bizler sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Daha sonra protokol ve Eskişehirliler büyük bir ilgi ile eserleri inceledi.

1.415 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2019 Cumartesi

32. Geleneksel Ahilik Haftası

14 Eylül 2019 Cumartesi

SANATÇILAR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

11 Eylül 2019 Çarşamba

Her Akşam Başka Etkinlik

4 Eylül 2019 Çarşamba

2 EYLÜL COŞKUSUYLA YÜRÜDÜLER

4 Eylül 2019 Çarşamba

ESKİŞEHİR’DE MANGA RÜZGARI ESTİ

29 Ağustos 2019 Perşembe

Zeydan’dan Odunpazarı’na konak sözü

29 Ağustos 2019 Perşembe

TOPRAĞIN ÖYKÜSÜ 13. KEZ YAZILACAK

28 Ağustos 2019 Çarşamba

Geleneksel Mihalgazi Panayırı

27 Ağustos 2019 Salı

TİYATRO KEYFİ DEVAM ETTİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

KAFKAS ÇOŞKUSU

online ziyaretçi: 315
 
yukarı