TÜGVA Kursuna yoğun ilgi - Eskişehir Haberler

TÜGVA Kursuna yoğun ilgi

Anasayfa / Kültür-Sanat
TÜGVA Kursuna yoğun ilgi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Eskişehir İl Temsilciliği ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatları kursları devam ediyor. Ahşap boyama, tezhip, çini, kitre bebek, vitrayi ebru, takı tasarım, telkari gibi geleneksel el sanatları kursları Eskişehir halkı tarafından yoğun ilgi ile takip ediliyor.

 Eskişehir halkının sosyalleşmesini sağlamanın yanı sıra, aile ekonomilerine destek olmak, bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmak, sanatsal bilgilerini geliştirmeyi hedefleyen kurslara ilgi her geçen gün artıyor. Bu hafta Eskişehir İl Temsilciliğinde yapılan kursları Eskişehir / Tepebaşı - Nafiye-Hüseyin Küçükoğlu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Abuzer Hakverdi ziyaret etti.

Gelecek nesillere aktarılması çok önemli

Tarihe, sanata ve kültüre her zaman sahip çıktıklarını vurgulayan TÜGVA Eskişehir İl Temsilcisi Fatih Sert "Geleneksel Türk el sanatlarımızın yaşayarak gelecek nesillere aktarılması çok önemli. El sanatlarına ilgi duyan, yeteneklerini geliştirmek ve aile ekonomisine buradan kazanacakları ile katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza davet ediyorum" diye konuştu.

Eskişehirliler memnun

Halk Eğitim Müdürü Abuzer Hakverdi de düzenlendikleri kurslardan dolayı Fatih Sert'e teşekkür ederek şunları söyledi: 

"TÜGVA Eskişehir bu kurslarla Türk el sanatlarının gelecek nesillere aktarılmasına destek veriyor. Amacımız bu sanat dallarını öğretmek. Burada minyatür ve tezhip gibi birçok alanda dersler veriliyor.Katılımcılar sertifika alıyorlar. Kurslarımızı gelecek dönemlerde de artarak devam ettirmek istiyoruz."

 

1.881 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 324
 
yukarı