ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇİFTELER’DE VATAN YAHUT SİLİSTRE TİYATROSU… - Eskişehir Haberler

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇİFTELER’DE VATAN YAHUT SİLİSTRE TİYATROSU…

Anasayfa / Kültür-Sanat

Eskişehir Ülkü Ocakları, Çifteler’de ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosu düzenledi.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları, Genel Merkez tiyatro ekibi tarafından sergilenen Vatan Şairimiz Namık Kemal'in ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosunu Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy’un talimatıyla, uzun yıllardır tiyatro gösterisi düzenlenmemiş Çifteler Türk Dünyası Kültür Evinde gerçekleşti.
 
170 kişi kapasiteli Türk Dünyası Kültür Evinin dolup taştığı görüldü.
 
Çifteler Ülkü Ocağı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen program Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, Çifteler Kaymakamlığına vekalet eden Mahmudiye Kaymakamı Salih Sak, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Çifteler mülki, idari amirler, Yunusemre, Odunpazarı ve Tepebaşaı Ülkü Ocak başkanları ve yönetimleri, Eskişehir Ülkü ocakları yönetimi, MHP Çifteler ilçe teşkilatı, STK temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.
 
Program açılışın ardından sırasıyla Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Çifteler Kaymakamlığına vekalet eden Mahmudiye Kaymakamı Salih Sak ve Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy’un konuşmaları ile devam etti.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy konuşmasında ‘Ülkü Ocakları Eğitim ve kültür Vakfı olarak kurumsal ismimizden de anlaşılacağı üzere Türkiye genelinde Eğitim ve Kültür sanat seferberliği başlattık. Bu minvalde bu tür etkinlikleri Eskişehir’in kırsal bölgelerine de yaymak istiyoruz. Geçtiğimiz ay onlarca yıldır tiyatro gösterisi düzenlenmeyen Seyitgazi- Kırka'da ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosu düzenlemiştik. Bugün Çifteler ilçemizdeyiz. Benzeri faaliyetlerimiz ve eğitim seminerlerimiz ile kendimiz anlatmaya devam edeceğiz. Ülkü Ocakları bir kültür hareketidir. Kırsal bölge faaliyetleri de bizim sistematiğimizin ayrılmaz bir parçasıdır ve artarak devam edecektir. Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi, bizi bu gururlu etkinliğimizde yalnız bırakmayan ülküdaşlarımıza ev tüm katılımcılarımıza minnetlerimizi sunuyorum.’ dedi.

Sonrasında ‘Coşkulu ve maneviyat dolu bir atmosferde gururla sergilenen bu anlamlı eser salonda bulunan herkes tarafından büyük beğeni ile izlendi.’

Gösteri toplu fotoğraf çekimi ve plaket takdimi ile sonlandı.

1.756 okunma

Yorum Yap

11 Eylül 2019 Çarşamba

Her Akşam Başka Etkinlik

11 Eylül 2019 Çarşamba

MİTHAT KÖRLER ,BEYPAZARI KONSERİ

11 Eylül 2019 Çarşamba

İSVEÇ KOROSU ESKİŞEHİR’DE

4 Eylül 2019 Çarşamba

MÜZELERE ORTAK TANITIM KAPISI

4 Eylül 2019 Çarşamba

2 EYLÜL COŞKUSUYLA YÜRÜDÜLER

4 Eylül 2019 Çarşamba

ESKİŞEHİR’DE MANGA RÜZGARI ESTİ

28 Ağustos 2019 Çarşamba

Geleneksel Mihalgazi Panayırı

26 Ağustos 2019 Pazartesi

KAFKAS ÇOŞKUSU

16 Ağustos 2019 Cuma

DEREYALAK MERCİMEK FESTİVALİ

16 Ağustos 2019 Cuma

ZİYNET SALİ KRALİÇE OLDU!

15 Ağustos 2019 Perşembe

Bağlama atölyesine büyük ilgi

15 Ağustos 2019 Perşembe

Depremin 20.yılında neredeyiz?

online ziyaretçi: 282
 
yukarı