ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇİFTELER’DE VATAN YAHUT SİLİSTRE TİYATROSU… - Eskişehir Haberler

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇİFTELER’DE VATAN YAHUT SİLİSTRE TİYATROSU…

Anasayfa / Kültür-Sanat
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇİFTELER’DE VATAN YAHUT SİLİSTRE TİYATROSU…

Eskişehir Ülkü Ocakları, Çifteler’de ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosu düzenledi.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları, Genel Merkez tiyatro ekibi tarafından sergilenen Vatan Şairimiz Namık Kemal'in ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosunu Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy’un talimatıyla, uzun yıllardır tiyatro gösterisi düzenlenmemiş Çifteler Türk Dünyası Kültür Evinde gerçekleşti.
 
170 kişi kapasiteli Türk Dünyası Kültür Evinin dolup taştığı görüldü.
 
Çifteler Ülkü Ocağı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen program Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, Çifteler Kaymakamlığına vekalet eden Mahmudiye Kaymakamı Salih Sak, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Çifteler mülki, idari amirler, Yunusemre, Odunpazarı ve Tepebaşaı Ülkü Ocak başkanları ve yönetimleri, Eskişehir Ülkü ocakları yönetimi, MHP Çifteler ilçe teşkilatı, STK temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.
 
Program açılışın ardından sırasıyla Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Çifteler Kaymakamlığına vekalet eden Mahmudiye Kaymakamı Salih Sak ve Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy’un konuşmaları ile devam etti.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy konuşmasında ‘Ülkü Ocakları Eğitim ve kültür Vakfı olarak kurumsal ismimizden de anlaşılacağı üzere Türkiye genelinde Eğitim ve Kültür sanat seferberliği başlattık. Bu minvalde bu tür etkinlikleri Eskişehir’in kırsal bölgelerine de yaymak istiyoruz. Geçtiğimiz ay onlarca yıldır tiyatro gösterisi düzenlenmeyen Seyitgazi- Kırka'da ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosu düzenlemiştik. Bugün Çifteler ilçemizdeyiz. Benzeri faaliyetlerimiz ve eğitim seminerlerimiz ile kendimiz anlatmaya devam edeceğiz. Ülkü Ocakları bir kültür hareketidir. Kırsal bölge faaliyetleri de bizim sistematiğimizin ayrılmaz bir parçasıdır ve artarak devam edecektir. Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi, bizi bu gururlu etkinliğimizde yalnız bırakmayan ülküdaşlarımıza ev tüm katılımcılarımıza minnetlerimizi sunuyorum.’ dedi.

Sonrasında ‘Coşkulu ve maneviyat dolu bir atmosferde gururla sergilenen bu anlamlı eser salonda bulunan herkes tarafından büyük beğeni ile izlendi.’

Gösteri toplu fotoğraf çekimi ve plaket takdimi ile sonlandı.

2.411 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 1000
 
yukarı