11. Yunus Emre Şiir Yarışması - Eskişehir Haberler

11. Yunus Emre Şiir Yarışması

Anasayfa / Kültür-Sanat
11. Yunus Emre Şiir Yarışması

Eskişehir Sanat Derneği, şiirimizin büyük usta şairi Yunus Emre’mizi sanat ortamında anmak ve tanıtmak amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlediği “Yunus Emre Sanat Buluşması” etkinliklerinde ödül töreni olan Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlemektedir.

Yarışma; bir konusu serbest olan şiirler, bir de Yunus Emre’yi yorumlayan, Yunus Emre için yazılmış şiirler diye iki ayrı konuda yapılmaktadır.Katılımcı isterse, sadece birinde, isterse her ikisinde de katılabilir Yarışmaya tek şiir ile katılabilineceği gibi en çok 3 şiiri ile de katılabilinir.Şiirler bilgisayar ile yazılmış olacaktır.Yarışmaya katılanın kim olduğunu saklayan rumuz ile katılınacaktır. Rumuz şiirin üst sağ köşesine yazılacak . Üzerine rumuz yazılmış zarfın içersine adı, soyadı, rumuzu, telefonu, mail adresi ve kısa özgeçmişi ile fotoğrafı konulacaktır.Katılımcı her şiirinden 5’er adet gönderecektir.

Yarışmanın ödülleri: Her iki kategori de Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve 2 adet Mansiyona Plaket ve Ödül Belgesi verilecektir.Ödül töreni 15-19 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak 11.Yunus Emre Sanat Buluşması etkinliklerinde 19 Ekim 2019 günü şiir etkinliğinde yapılacaktır.Son katılım tarihi: 10 Eylül 2019 Adres: Eskişehir Sanat Derneği Deliklitaş Mah.Gülcemal Sokak No:46 /1                          

2.988 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 375
 
yukarı