Eskişehir çok özel eserler kazanacak - Eskişehir Haberler

Eskişehir çok özel eserler kazanacak

Anasayfa / Kültür-Sanat

Odunpazarı Belediyesi tarafından Odunpazarı Meydanı’nda “The Voice Of The Wood- Ahşabın Sesi” sloganı ile düzenlenen 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festivali,  3 günü geride bıraktı. Sanatçıların çalışmalarına devam ettiği festivalde, eserler de yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, festival alanına gelerek sanatçılarla görüştü. Stantları gezen Başkan Kurt, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Festival de Arasta Çarşı içerisinde topaç çevirme etkinliği düzenlendi. 7’den 70’e her yaştan vatandaşın katıldığı topaç çevirme etkinliğinde, çocuklar unutulmaya yüz tutan topaç çevirme oyunu ile tanışırken, büyükler de çocukluklarına geri döndü. Başkan Kazım Kurt’un ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in de katıldığı topaç çevirme etkinliği, renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Vatandaşların 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’ne gösterdiği yoğun ilgi,  festivalin 3. günü de devam etti. Sanatçıların çalışmalarını izleyen vatandaşlar, sanatçılardan çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Festival alanında bulunan stantları gezen vatandaşlar, alışveriş yapmayı da ihmal etmedi. Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri festival alanında müzik dinletisi gerçekleştirdi.

 

1.358 okunma

Yorum Yap

17 Temmuz 2019 Çarşamba

15 TEMMUZUN 3. YIL DÖNÜMÜ

17 Temmuz 2019 Çarşamba

Odunpazarı’nda “Sokakta Hayat Var”

15 Temmuz 2019 Pazartesi

Kahramanlar etkinliklerle anılıyor

27 Haziran 2019 Perşembe

SEN DE OKU İLE OKUMA MUTLULUĞU

27 Haziran 2019 Perşembe

SİVRİHİSAR’DA RENKLİ GÖRÜNTÜLER

26 Haziran 2019 Çarşamba

HAYDİ MAYA ÇALMAYA

24 Haziran 2019 Pazartesi

Odunpazarı’ndan Mest Eden Konser

24 Haziran 2019 Pazartesi

SENFOROCK RÜZGARI

online ziyaretçi: 161
 
yukarı