REKTÖR ŞENOCAK’TAN BAŞKAN YÜZÜGÜLLÜ’YE TEŞEKKÜR BELGESİ - Eskişehir Haberler

REKTÖR ŞENOCAK’TAN BAŞKAN YÜZÜGÜLLÜ’YE TEŞEKKÜR BELGESİ

Anasayfa / Kültür-Sanat

ESOGÜ REKTÖRÜ PROF.DR KEMAL ŞENOCAK'TAN BAŞKAN YÜZÜGÜLLÜ'YE TEŞEKKÜR BELGESİ...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından Anemon Otel de Atabetül Hakayık’ın Basılışının 100’üncü Yıl Dönümü Adına Düzenlenen 10’uncu Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumunda Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'ye vermiş olduğu destekler dolayısı ile teşekkür belgesi takdim edildi.

Düzenlenen programda Sivrihisar'da yetişmiş Türk Kültürü ve Türk Diline Hizmet Eden Önemli Şahsiyetler Nasreddin Hoca, Hızır Bey, Sinan Paşa ve Mehmet Kaplan'a değinildi. Katılımcılara Sivrihisar tanıtıldı. Programa
Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, NESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Ferruh Ağaca ve çok sayıda akademisyen katıldı.
Gerçekleştirilen Programda Başkan Yüzügüllü ;

Sivrihisar Belediyesi Olarak, Osmangazi Üniversitesinin , Atabetül Hakayık’ın Basılışının 100’üncü Yıl Dönümü Adına Düzenlemiş Olduğu 10’uncu Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumunda Bulunmaktan Mutlu ve Gururluyuz. Eskişehir’in En Önemli Kültür ve Edebiyat Merkezi Sivrihisar’dır.

Sivrihisar, Türk Kültürü ve Türk Diline Hizmet Eden Önemli Şahsiyetlerin Yetiştiği, Toplumsal Değerlerine, Kültürüne ve Diline Daima Sahip Çıkmış Ulemalar Diyarıdır.

Sivrihisar Tarih Süresince Pek Çok Medeniyete Ev Sahipliği yapmıştır. Gelenek ve Görenekleri ile Yerel Dilinde Barındırdığı Özlü Sözleri, Deyimleri, Yöresel Yemekleri, El Sanatları ve Yetiştirdiği Kutup Şahsiyetleri ile Bir Kültür Hazinesidir.

Nasreddin Hoca’sı, Yunus Emre’si, Sinan Paşa’sı, Hızır Bey’i, Mehmet Kaplan’ı, Alim, Bilgin ve Bilim Adamları, Evliyaları, Tarihi Eserleri ve Müzeleri ile Medeniyetlerin Kesişme Noktası Olan Sivrihisar’a Tüm Misafirlerimizi Bekliyoruz.

Türk Dili ve Edebiyatına Hizmet Eden Böyle Bir Sempozyumda Sizleri Ağırlamaktan Onur Duydum, Başta Kıymetli Akademisyenlerimiz Olmak Üzere Emeği Geçen Herkese Sonsuz Şükranlarımı Sunuyorum, dedi.

1.800 okunma

Yorum Yap

24 Nisan 2019 Çarşamba

23 NİSAN COŞKUSU TEPEBAŞI’NDA!

24 Nisan 2019 Çarşamba

“BEN ERKEK OLSAYDIM ÇALIŞTAYI”

21 Nisan 2019 Pazar

SAHNE GENÇ SOLİSTLERİN

20 Nisan 2019 Cumartesi

Country Dance beğeni topladı

17 Nisan 2019 Çarşamba

OMEK’ten yağlı boya sergisi

17 Nisan 2019 Çarşamba

TARİH KONUŞMALARI III

online ziyaretçi: 209
 
yukarı