MERAK EDİLEN YÖNLERİ İLE RHINOPLASTY - Eskişehir Haberler

MERAK EDİLEN YÖNLERİ İLE RHINOPLASTY

Anasayfa / Sağlık
MERAK EDİLEN YÖNLERİ İLE RHINOPLASTY

Şu anda dünyada en çok uygulanan estetik girişim olan rhinoplasty, burun ameliyatı olmak isteyenler için memnun edici sonuçlar ortaya koyuyor. Rhinoplasty operasyonu ile ilgili pek çok açıdan merak edilen oktalar olduğunu belirten Dr. Ercan Tunç, konuyla ilgili aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.

Burun şeklinden, görüntüsünden memnun olmayan bireylerin sıklıkta başvurdukları operasyon olan rhinoplasty, uzman ellerde oldukça memnun edici sonuçlar ortaya koyuyor. Operasyonun hassas bir süreç olduğunu dile getiren Dr. Ercan Tunç; kemik gelişimini tamamlamış, burun ameliyatına engel sistemik kan hastalığı, malignite, kontrol altına alınamayan hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıkları olmayan herkesin ameliyat olabileceğini vurguladı. Burundaki, kişiyi rahatsız eden her türlü görünüm bozukluğunun rhinoplasty ile düzeltilebileceğini ifade eden Tunç, “Burun estetiği operasyonu rhinoplasty, temel amacı ile burun dış şeklini hedef alan bir ameliyattır. Ancak bununla birlikte pratik uygulamaya baktığımızda, çoğu hastamızın burun dış kısmındaki gelişimsel bozukluklar ile beraber iç kısımda da nefes almasını engelleyen eğrilik veya burun eti büyümesi gibi patolojiler görmekteyiz. Bunları da aynı seansta düzeltmekteyiz” dedi.

Estetik Operasyon ile Düzeltilebilecek Sorunlar Hangileridir?

Rhinoplasty operasyonunun pek çok problemi ortadan kaldırdığının altını çize Tunç, “Burnun eğri olması, kemerli olması, basık, yayvan olması gibi kişiyi rahatsız eden çeşitli görüntüsel bozukluklar rhinoplasty operasyonu ile düzeltilebilir. Ayrıca rhinoplasty operasyonu ile aynı seansta burun ve sinüslere ait kronik sinüzit, burun iç bölme eğriliği (deviasyon), burun polibi gibi patolojiler de kombine olarak yapılabilir.

Erkeklerde Burun Operasyonu Kadınlardan Farklı Mıdır?

Temel mantık olarak erkek ve kadın rhinoplastisinin cerrahi basamaklar ve uygulama anlamında aynı operasyon olduğunu vurgulayan Tunç, farklılığın süreci planlama ve hastanın istekleri açısından gerçekleştiğini ifade ederek. “Kadınlar biraz daha okka, iddialı burunları tercih ederken erkekler daha natürel burun tiplerini tercih etmektedirler. Ayrıca erkeklerde daha düz profil, erkeksi hatlar açısından tercih edilmektedir” diye ekledi.

Burunda Deviasyondan Yakınanlar Estetiki Girişimleri Düşünebilirler

Burunda deviasyondan yakınan hastalara uygulanan estetiki girişimlerin rahatlık sağladığını belirten Dr. Ercan Tunç,Burun aerodinamiğinde sadece burun orta bölmesinin düz olması her zaman yeterli solunumu sağlayamamaktadır. Bunun da nedeni tüm hava yolunda burun girişinden akciğerlere kadar en dar yer olan nazal valv dediğimiz bölge patolojileridir. Estetik ameliyat sırasında biz burun kanatlarını gerip burun ucunu bir miktar kaldırdığımız zaman bu nazal valv dediğimiz bölgedeki açı da genişlemekte ve solunuma son derecede pozitif katkı sağlamaktadır” dedi.

Burun Operasyonları Sonrası Dikkatli Olunmalı

Burun ameliyatları sonrası en az bir ay ağır efor gerektiren işler yapılmaması gerektiğini dile getiren Tunç, “Mümkünse 2-3 ay kadar gözlük kullanılmamalı, bunun yerine lens tercih edilmeli. Kullanılmak zorunda kalınırsa hafif gözlüğü burna baskı yapmayacak şekilde takabiliriz. Alın bantları gibi iki ay kadar güneş ışığından ve en az altı ay darbe gelme ihtimali olan futbol basketbol dövüş sporları gibi sporlardan uzak durmak gerekir” şeklinde konuştu.

560 okunma

Yorum Yap

6 Ekim 2021 Çarşamba

Hızlı kilo verdiren diyet!

5 Ekim 2021 Salı

6 soruda yeşil çay

4 Ekim 2021 Pazartesi

Zayıflama korselerinin 4 zararı

30 Eylül 2021 Perşembe

Aspir yağı

29 Eylül 2021 Çarşamba

10 soruda koenzim Q-10

28 Eylül 2021 Salı

Fındığın yararlı 3 etkisi!

27 Eylül 2021 Pazartesi

4 soruda sirtfood diyeti

25 Eylül 2021 Cumartesi

5 soruda ghee yağı

24 Eylül 2021 Cuma

Detoks nedir, ne değildir?

13 Eylül 2021 Pazartesi

İnsülin direnci nedir?

12 Eylül 2021 Pazar

Chia tohumu

11 Eylül 2021 Cumartesi

6 soruda ödem

28 Ağustos 2021 Cumartesi

4 soruda ceviz

26 Ağustos 2021 Perşembe

4 maddede propolis

25 Ağustos 2021 Çarşamba

Şok diyet!

24 Ağustos 2021 Salı

Beyaz çay tüketiyor musunuz?

23 Ağustos 2021 Pazartesi

7 soruda kavulca

22 Ağustos 2021 Pazar

Asya ginsengi

21 Ağustos 2021 Cumartesi

Plastik ambalajlar şişmanlatıyor!

online ziyaretçi: 353
 
yukarı