Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklamalar - Eskişehir Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklamalar

Anasayfa / Sağlık
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklamalar

Bilim Kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına çıkan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Okullarda yapılacak tarama testlerinin kesinlikle velilerden onay almadan yapılmayacağını vurgulayan Koca, "Velilerimiz onay formunda öğrencilerden örnek alınmasına izin verdiği takdirde sadece boğazdan örnek alınarak test yapılacak" dedi. Bakan Koca ayrıca, aşı haritasının yenileneceğini belirtti.

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün bir araya geldi. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) lgındaki son gelişmelerin ele alındığı toplantının ana gündem maddesi ise artan vaka ve vefat sayıları oldu.

Bilim Kurulu toplantısında ele alınan bir diğer önemli konu oldu. Bilim Kurulu Toplantısı'nda ele alınan bir diğer gündem başlığı ise yüz yüze eğitimdeki yol haritası oldu.

Sağlık Bakanı Koca toplantının ardından şu açıklamalarda bulundu:

"YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK HAFTASINI UYUM İLE GEÇİRDİK"

Bugün Bilim Kurulu toplantımız sonrası sizleri toplantımız hakkında bilgilendirmek için huzurlarınızdayım. Bilim Kurulumuz aşı programımızın seyrini ve okullarla birlikte artan hareketliliğin salgının seyrine etkisini değerlendirmek üzere bir araya geldi. Okullarımızda yüz yüze eğitimin ilk haftasını yeni okul koşullarına uyum ile geçirdik. Aldığımız tedbirler ve olası olumsuz olayların yönetimi ile ilgili algoritmalar konusundaki hazırlıklarımız uyum haftasını büyük sorunlarla karşılaşmadan yönetmemizde etkili oldu.

"VELİLERİN İZNİ OLMADAN PCR TESTİ YAPILMAYACAK"

Okullarımızın yüz yüze eğitime açık kalmasının en büyük önceliğimiz olduğunu defalarca dile getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. Bunu temin etmek için planladığımız pilot taramalar ile ilgili somut bazı bilgileri sizlerle paylaşmak isterim. Okullarımızda öğrencilerimize tarama amaçlı yapılacak testlerde velilerimizin izni olmadan hiçbir işlem tesis edilmeyecektir. Velilerimiz onay formunda öğrenciden test için numune alınmasına izin vermeleri halinde sadece boğazdan örnek alınarak tarama işlemi yapılacaktır. En kutsal emanet olan bedenimize kişinin ya da velisinin rızası dışında hiçbir işlem tesis edilmesi mümkün değildir. Konu salgın hastalık bile olsa bu böyledir.

 

893 okunma

Yorum Yap

30 Eylül 2021 Perşembe

Aspir yağı

12 Eylül 2021 Pazar

Chia tohumu

11 Eylül 2021 Cumartesi

6 soruda ödem

2 Eylül 2021 Perşembe

Hangi maden suyunu seçmeliyim?

31 Ağustos 2021 Salı

6 maddede kişniş

30 Ağustos 2021 Pazartesi

10 dakikada tuzlu kek hazırlayın!

28 Ağustos 2021 Cumartesi

4 soruda ceviz

26 Ağustos 2021 Perşembe

4 maddede propolis

25 Ağustos 2021 Çarşamba

Şok diyet!

24 Ağustos 2021 Salı

Beyaz çay tüketiyor musunuz?

23 Ağustos 2021 Pazartesi

7 soruda kavulca

22 Ağustos 2021 Pazar

Asya ginsengi

online ziyaretçi: 562
 
yukarı