Zayıflama korselerinin 4 zararı

Anasayfa / Sağlık
Zayıflama korselerinin 4 zararı

Bölgesel incelme sağlayarak vücudu şekillendirdiğine inanılan korseler, kum saati şeklinde vücut tipine ulaşmayı hedefleyen bireyler tarafından asırlardır kullanılıyor.

kum saati, kadın, düşünceli, saç, zaman

Korseler, medikal ya da kozmetik amaçla kullanılabiliyor. Medikal korseler, ağrıları hafifletmek ve postur iyileştirmek için kullanılıyorken kozmetik korseler, fit görünmek amacıyla tercih ediliyor.

korse, zayıflama korsesi

Bu içeriğimde korse ifadesini, kozmetik korselere ithafen kullanacağım. Hazırsanız korselerin beden üzerindeki olumsuz etkilerine bakalım.

Dolaşım sistemi, damar ağı, kırmızı ve mavi damarlar, andülasyon, hhp

1 • Korseler kan dolaşımını yavaşlatıyor

Korseler, karın bölgesi başta olmak üzere vücudun büyük bölümünde kan dolaşımını yavaşlatıyor. Bu durum pıhtı oluşumuna, varise, lenf tıkanıklığına ve bacak ağrılarına neden olabiliyor.

mide, bulantı, kusma, mide ağrısı, karın, kadın

2 • Korseler kas kütlesini azaltıyor

Sarmal yapıları nedeniyle korseler örttükleri vücut bölümüne adeta by-pass uyguluyor. İnaktif durumda kalan kas grupları, bir süre sonra yıkılmaya başlıyor.

gut, bağırsak, ikinci beyin, sindirim, barsak, probiyotik

3 • Reflüyü tetikliyor

Sindirim sistemi organlarına baskı oluşturmaları nedeniyle korseler, reflüyü tetikliyor. Vücuttaki iç basıncın artmasıyla mide içeriği (besinler, mide asidi ve sindirim enzimleri), özofagusa (yemek borusuna) çıkarak ağız kokusuna, boğazda tahrişe hatta özofagus kanserine neden olabiliyor.

tuvalet, banyo, kabızlık, peklik, konstipasyon, kusma, vomiting, boşaltım, wc, kaka,

4 • İdrar kaçırmaya yol açabiliyor

Özellikle karın bölgesine baskı uygulayan korseler, diyaframı etkileyerek hiperventilasyona (anormal şekilde hızlı ve derin nefes alma)panik atağına ve stres inkontinansına (karın içi basıncının artması nedeniyle öksürme ve hapşırma sonucunda idrar kaçırmaya) yol açıyor.

Ağırlık kaybetmek için yaşam biçiminizi (beslenmenizi, uykunuzu, fiziksel aktivitelerinizi) gözden geçirmenizi, bu konuda uzman bir diyetisyenden yardım almanızı ve kozmetik korseleri uzun süre (45 günden fazla) kullanmamanızı öneriyorum. Konu hakkında geniş bilgi için hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum. 

2.331 okunma

Yorum Yap

3 Ağustos 2022 Çarşamba

MAYMUN ÇİÇEĞİ 6 KITAYA YAYILDI

3 Ağustos 2022 Çarşamba

AĞRILAR KABUSUNUZ OLMASIN !

13 Temmuz 2022 Çarşamba

1 BARDAK KEFİRLE GELEN 8 FAYDA

13 Temmuz 2022 Çarşamba

Etin Yanında C Vitamini Tüketin!

1 Eylül 2021 Çarşamba

Krom pikolinat

online ziyaretçi: 296
 
yukarı