SAĞLIKLI VE GÜZEL GÜLÜMSEMEK MÜMKÜN ! - Eskişehir Haberler

SAĞLIKLI VE GÜZEL GÜLÜMSEMEK MÜMKÜN !

Anasayfa / Sağlık
SAĞLIKLI VE GÜZEL GÜLÜMSEMEK MÜMKÜN !Işıl ışıl ve sağlıklı bir gülümseme hiç şüphesiz hepimizin hoşuna gider.Peki ama harika bir gülüşe nasıl sahip olabiliriz ?
Dr. Dt. Beril Karagenç Batal konu ile ilgili bilgiler veriyor.

Gülüş Dizaynı (Smile Makeover) nedir?
Güzel bir gülümseme sahip olabileceğiniz en güzel şeydir. Parlak bir gülümseme olmadan kendinizi çekici hissedemezsiniz. Çok güzel, inci beyazı bir gülüş sizi daha özgüvenli kılan tek şeydir. Güzel bir gülümsemeyle daha genç, temiz ve sağlıklı görüneceksiniz.

"Gülüş Dizaynı (Smile Makeover)", hastanın gülüşünün, yüzünün ve çiğneme-konuşma fonksiyonlarının genel olarak düzeltilmesini amaçlayan kapsamlı, kişiye özel, toplam bir uygulamadır. Planlama, doğru malzeme seçimi ve detaylı uygulama uzun vadeli estetik ve sağlamlık açısından çok belirleyicidir. Başarılı bir Gülüş Dizaynı, uzun vadeli beyaz, parlak kalan bir görüntü ve bozulmadan sağlıklı, ağrısız fonksiyon gören dişler ve ağız anlamına gelir.
 
Gülüş tasarımının avantajları nelerdir?
Gülüşünüzün ve tüm dişlerinizin daha iyi görünmesi ancak kişiye özel bir yaklaşımı ile mümkün olabilir. Dişleriniz, gülümsemeniz yeterince beyaz veya düzgün değilse, dişetleriniz sağlıklı değilse, ancak bütün bir gülüş tasarımı bakış açısı ile bunları düzeltebilirsiniz. Özgüveni ve beğeniyi arttıran en kilit faktörün parlak, sağlıklı ve estetik bir gülümseme olduğunu hiçbir zaman unutmayın.
 
Pek çok farklı faktör ve problem gülüşünüzde kötü estetiğe neden olabilir. Bu yüzden en iyi sonucu elde etmek için farklı teknikler ve estetik zenginleştirme uygulamaları kullanmalıyız.
 
Yaşlandıkça gülümsememizde birçok değişiklik meydana gelebilir. Dişler kısaldığı ve aşındığı için küçülür. Ayrıca daha çapraşık ve koyu bir hal alır. Bu arada üst dişlerinizin yerine alt dişler daha görünür hale gelir, üst dişler konuşurken hiç belli olmaz. Bu da gerçek yaşınızdan daha yaşlı görünmenize yol açar. Dişlerinizin Dikey boyutu küçüldükçe ağız köşeleri sarkacaktır. Dişler düzleştiğinde çiğneme etkinliği de kaybolur.
 
Tam bir Gülüş Tasarımı sadece estetik anlamına gelmez, eksilmiş çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının yerine konması yaşam kalitenizi ve genel sağlık koşullarınızı da iyileştirir. Daha iyi yedikçe ve çiğnedikçe daha iyi beslenmiş olursunuz.
 
Dişlerin ve birbiriyle olan ilişkilerinin düzenlenmesi çene eklemlerine için de önemlidir. Aşırı yüklenme kuvvetlerini azaltarak, çene eklemlerindeki ağrı ve rahatsızlık riskini engellemiş olursunuz.

938 okunma

Yorum Yap

12 Eylül 2021 Pazar

Stres Diyabet Tetikler mi?

12 Eylül 2021 Pazar

Chia tohumu

23 Ağustos 2021 Pazartesi

Uzman Psikolog Yardımı Almak

23 Ağustos 2021 Pazartesi

7 soruda kavulca

23 Ağustos 2021 Pazartesi

Lütfen Sevdikleriniz İçin Aşı Olun

23 Ağustos 2021 Pazartesi

AŞI ZORUNLU OLABİLİR Mİ?

23 Ağustos 2021 Pazartesi

HAMİLELİKTE ÖDEMDEN KORUNMANIN YOLLARI

23 Ağustos 2021 Pazartesi

Diyabet Tükenmişliğine Dikkat!

22 Ağustos 2021 Pazar

Asya ginsengi

19 Ağustos 2021 Perşembe

Hızlı kilo verdiren diyet!

17 Ağustos 2021 Salı

6 soruda yeşil çay

13 Ağustos 2021 Cuma

Aspir yağı

12 Ağustos 2021 Perşembe

10 soruda koenzim Q-10

11 Ağustos 2021 Çarşamba

Fındığın yararlı 3 etkisi!

10 Ağustos 2021 Salı

4 soruda sirtfood diyeti

8 Ağustos 2021 Pazar

5 soruda ghee yağı

7 Ağustos 2021 Cumartesi

Detoks nedir, ne değildir?

online ziyaretçi: 469
 
yukarı