Multivitaminler Saç Dökülmesi ve Enerji Kaybına Karşı Destek Oluyor - Eskişehir Haberler

Multivitaminler Saç Dökülmesi ve Enerji Kaybına Karşı Destek Oluyor

Anasayfa / Sağlık
Multivitaminler Saç Dökülmesi ve Enerji Kaybına Karşı Destek OluyorKoronavirüs geçiren kişiler, hastalık sonrasında enerji kaybı, saç dökülmesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor.  Ecz. Ayşen Dincer, bu kişilerin saç dökülmesi ve enerji kaybına karşı doktor tedavisinin yanı sıra multivitaminlerden de destek alabileceğini söylüyor.
 
Covid-19 enfeksiyonu geçiren kişiler, hastalığı atlatmalarına rağmen bazı etkilerden kurtulamıyor. Bu etkilerin başında yorgunluk sendromu ve kalıcı saç dökülmesi geliyor. Post-covid sendromu olarak da adlandırılan yorgunluk sendromunun belirtileri arasında sık aralıklarla uyumak, gün içinde çok fazla yorgunluk hissetmek, kas ağrıları, konsantrasyon düşüklüğü, unutkanlık sayılıyor. Koronavirüs sonrasında karşılaşılan bir diğer sorun ise saç dökülmesi… Uzmanlar bu dönemde yaşanan yoğun stres, yüksek ateş ve kullanılan ilaçlar nedeniyle ortaya çıkan saç dökülmesinin yanı sıra saçlarda renk değişikliği ve saçkıran gibi sorunlar da görülebileceğine dikkat çekiyor.
 
Vitamin desteği enerjiyi artıyor, saçları kökten besliyor
Bu sorunlarla karşılaşanların mutlaka doktor desteği alması gerektiğini söyleyen Eczacı Ayşen Dincer, multivitaminlerin korona kaynaklı bu problemlerin çözümüne yardımcı olduğunu hatırlatıyor. Dincer, şunları söylüyor: “C ve B kompleks vitaminler hızlı enerji kaynağıdır. Vitamin C, B2, B6, B12, Magnezyum, Pantotenik Asit yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Saç dışarıdan değil içeriden damarlardan beslenir. Dışarıdan yapılan uygulamalar sadece yüzeysel etki sağlar, saçın beslenmesi için vitamin, mineral ve antioksidan desteğiyle kökten desteklenmesi gerekir. Üzüm çekirdeği C vitamininden 20 kat, E vitamininden 50 kat daha güçlü bir antioksidandır. Kılcal damarlardaki kanlanmayı artırarak saçların beslenmesini sağlar. Tüm bu nedenlerle saç dökülmesi ve enerji problemi yaşayan korona geçirmiş kişilere doktor desteği ile birlikte güvenilir bir markanın ürettiği multivitamin desteği almalarını öneriyorum.”

818 okunma

Yorum Yap

12 Eylül 2021 Pazar

Stres Diyabet Tetikler mi?

12 Eylül 2021 Pazar

Chia tohumu

23 Ağustos 2021 Pazartesi

7 soruda kavulca

22 Ağustos 2021 Pazar

Asya ginsengi

21 Ağustos 2021 Cumartesi

Plastik ambalajlar şişmanlatıyor!

19 Ağustos 2021 Perşembe

Hızlı kilo verdiren diyet!

17 Ağustos 2021 Salı

6 soruda yeşil çay

13 Ağustos 2021 Cuma

Aspir yağı

12 Ağustos 2021 Perşembe

10 soruda koenzim Q-10

11 Ağustos 2021 Çarşamba

Fındığın yararlı 3 etkisi!

10 Ağustos 2021 Salı

4 soruda sirtfood diyeti

8 Ağustos 2021 Pazar

5 soruda ghee yağı

online ziyaretçi: 546
 
yukarı