Şehir Hastanesinde ERGOTERAPİST GÖREVİNE BAŞLADI - Eskişehir Haberler

Şehir Hastanesinde ERGOTERAPİST GÖREVİNE BAŞLADI

Anasayfa / Sağlık
Şehir Hastanesinde  ERGOTERAPİST GÖREVİNE BAŞLADI

Ergoterapist Berna Erçin. 2020 yılında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümünden mezun oldu. Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Ergoterapi hizmeti vermeye başladı.

Ergoterapi Nedir?
Ergoterapi anlamlı ve amaçlı aktivitelerle, kişilerin sağlığı ve refahı geliştiren, günlük yaşam aktivitelerinde bağımsız olmasını isteyen ya da aktivitelere daha iyi bir şekilde katılımını hedefleyen kişi merkezli bir sağlık mesleğidir. Ergoterapi ünitesi olarak amacımız; engelli, yaşlı, çocuk ve tüm yaş gruplarındaki fiziksel, duyusal, kognitif, mental, gelişimsel veya emosyonel problemi olan dezavantajlı bireylerin aktivitelere katılım yoluyla bağımsızlıklarını, yaşam kalitelerini ve toplumsal katılımlarını arttırmaktır

Klinik ortamda bizler; Rolleri ile ilişkili aktivitelerinde bağımsızlığı azalmış olan bireylerin, terapatik aktivitelerle bağımsızlığını optimal seviyeye çıkarmaya çalışmaktayız.

Tedavi alanlarımız
Mesleki Rehabilitasyon, Aktivite ( Simule - Real ) Eğitimleri, Sürücü Rehabilitasyonu, Kognitif(Bilişsel ) Rehabilitasyon, Geriatrik Rehabilitasyon, Duyu Bütünleme Tedavileri, Onkolojik Rehabilitasyon, Sanal Gerçeklik Çalışmaları, Çevre Düzenlemesi ve Ergonomik Yaklaşımlar, Az Gören Rehabilitasyonu, Psikososyal Rehabilitasyon, Adaptif ve Kompansatör Tedavi hizmetleri vermekteyiz.

2.568 okunma

Yorum Yap

17 Şubat 2021 Çarşamba

Pandemide Fiziksel Aktivitenin Önemi

17 Şubat 2021 Çarşamba

Covid-19 geçirenler dikkat!

17 Şubat 2021 Çarşamba

Oturma Hastası Olabilirsiniz

online ziyaretçi: 428
 
yukarı