COVID-19 Çağrı Hattı - Eskişehir Haberler

COVID-19 Çağrı Hattı

Anasayfa / Sağlık
COVID-19 Çağrı Hattı

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Uğur Bilge yeni tip koronavirüs (Covid-19)salgını tedbirleri kapsamında vatandaşlara danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla kurulan Kovid-19 çağrı merkezinin hizmete başladığını belirtti.

Müdür Bilge, yaptığı açıklamada, Covid-19 salgınıyla mücadele çalışmalarının hızla devam ettiğine değinerek; Bu kapsamda Müdürlüğümüzce halkın bilgilendirme taleplerinin il düzeyinde karşılanması için, halkın sorularına yanıt verebilecek (0222) 2308025  numaralı COVID-19  çağrı hattı oluşturduklarını, Sağlık personellerinin  görev yapacağı çağrı merkezi 7/24 esasına göre hizmet verecek. Merkezde görevli personel danışmanlık yapmanın yanı sıra tanı alan vatandaşlarımızın takibini yapacak. Hastalığın seyrine göre filyasyon ekiplerine durumu aktararak, gerek görülenler evlerinde ziyaret edilecek. Aynı zamanda belirti gösteren vatandaşların kayıtları oluşturularak hızlı bir şekilde filyasyon ekiplerine aktarılacak ve bulaşma riski en aza indirilecek, dedi.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Uğur Bilge içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için erken tespit, evde izolasyon ve evde tedavi süreçlerinin ön plana çıktığı ve alınacak tedbirlerin de bu önceliklere göre şekillendirileceği yeni bir döneme girildiğinin altını çizerek vatandaşlardan kurallara riayet ederek, tedbiri elden bırakmamalarını maske, mesafe ve hijjen konularında ki hassasiyetlerini devam ettirmelerini  istedi.


4.185 okunma

Yorum Yap

16 Kasım 2020 Pazartesi

BEL FITIĞI PATLAR MI ?

2 Kasım 2020 Pazartesi

Çene Kilitlenmesine Dikkat !

online ziyaretçi: 200
 
yukarı