Yurt Dışına Çıkışlarda Gideceği Ülke Tarafından PCR Testi İstenen Kişilere Yapılacak Test Uygulamaları - Eskişehir Haberler

Yurt Dışına Çıkışlarda Gideceği Ülke Tarafından PCR Testi İstenen Kişilere Yapılacak Test Uygulamaları

Anasayfa / Sağlık
Yurt Dışına Çıkışlarda Gideceği Ülke Tarafından PCR Testi İstenen Kişilere Yapılacak Test Uygulamaları

Yurtdışına çıkacak ve gideceği ülke tarafından PCR testi istenen kişilere ilimizde; Şehir Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’inde ücretli olarak test yapılmasına olanak sağlanmıştır.

Bu kapsamda yapılacak işlemler aşağıdaki şekilde yürütülecektir.

  1. Yurtdışına çıkacak kişiler için İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından belirlenen yerlerde (Şehir Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi) PCR numuneleri alınacaktır.
  2. Kişiler (Vatandaş yabancı ayrımı olmaksızın), yurtdışına çıkışlarını gösteren (bilet, davetiye, öğrenim belgesi, dilekçe gibi. ) belgeler ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğümüzce belirlenmiş yerlere (Şehir Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi) başvuracaktır. Başvuru esnasında 250 Türk Lirası tetkik bedeli olarak hastane tarafından tahsil edilecektir.
  3. Yapılan testlerin sonuçlarına kişiler PDF olarak E-Nabız’dan ulaşabilecek olup ayrıca onay aranmayacaktır. E-Nabız sistemine kayıtlı olmayan kişiler İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından belirlenen merkezlerden (Şehir Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi)  sonuç raporu alabilecektir.
  4. Görevli olarak yurt dışına çıkacak olan kamu görevlilerinden ücret alınmayacak olup bu görevliler görev belgelerini ibraz edeceklerdir.
2.444 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 424
 
yukarı