Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge Koronavirüs Hastalarını Ziyaret Etti - Eskişehir Haberler

Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge Koronavirüs Hastalarını Ziyaret Etti

Anasayfa / Sağlık
Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge Koronavirüs Hastalarını Ziyaret Etti

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesinde Koronavirüs teşhisiyle serviste ve Covid yoğun bakım ünitesinde yatarak tedavileri devam eden sağlık personelleriyle birlikte diğer hastaları ziyaret etti. Başhekim  Uzm. Dr. Yaşar Bildirici ve servis hekimlerinden hastaların tedavi süreçleri ve durumları ilgili bilgiler aldı

 Müdür Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi yoğun bakın ünitesi ve servis sorumlusu hekim ve sağlık personelleriyle bir araya gelerek sağlık bakanlığınca uygulamaya geçirilen Covid-19 hastalarına uygulanan tedavi yöntemleri hakkında bilgiler aktararak, koronavirüs salgınının mevsim nedeniyle önümüzdeki aylarda Grip (influenza) belirtileri  ile karıştırılabilineceğinin altını çizerek, İnfluenza virüsleri hasta kişiden diğer kişilere kolaylıkla bulaşabilmekte, insanların kapalı alanlarda daha çok vakit geçirdikleri kış aylarında hastalık en yoğun dönemine ulaşmaktadır. Grip genellikle hasta olan kişilerin konuşma, öksürme ve hapşırma gibi davranışları ile saçılan ve virüs içeren damlacıkların, hasta kişiye 1 metre ve daha yakın olan kişilerin ağız, burun ve göz mukozalarına geçmesi ile bulaşmaktadır. Virüs içeren damlacık ile kirlenmiş, kontamine olmuş yüzeylere, araç ve gereçlere kişilerin önce elleri ile dokunması ve sonrasında ellerini ağız, burun veya gözlerine götürmeleri ile de bulaşabilmektedir. Onun için de hep söylediğimiz ve Bakanlığımızın ısrarla üzerinde durduğu maske, mesafe ve hijjen konularında ki hassasiyetin devam etmesi, takılan maskenin, kontrollü sürdürülen sosyal hayatın ve titizlikle uyulacak hijyen kuralların kişileri Covid-19 ile Grip’ten (influenza)  koruyacağını belirtti.

Eskişehir Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahi Kliniğinde ve Palyatif servisinde incelemelerde de bulunan Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, karşılaştığı hasta ve hasta yakınlarına da geçmiş olsun dileklerini iletti. Sağlık personellerine herhangi bir eksikliklerinin olup olmadığını sorarak, kolaylıklar dileyip, verilen hizmetler için teşekkür etti.

2.118 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 467
 
yukarı