Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Sağlığına Kavuştu - Eskişehir Haberler

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Sağlığına Kavuştu

Anasayfa / Sağlık
Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Sağlığına Kavuştu

Eskişehir’de araç içi trafik kazası nedeni ile tetkik ve tedavisi yapılırken rastlantısal olarak sağ batın (retroperiton) bölgesinde 15*10 cm lik kitle tespit edilen hasta Eskişehir Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Genelde bu tip kitlelerin rastlantısal ve büyük boyutlara ulaştığında fark edildiğini belirten Op. Dr. Orhan Kalaycı, Op. Dr. Mustafa Sungur ve Op. Dr. Coşkun Kaya; Ameliyatın başarılı bir şekilde geçtiğini belirterek, ameliyat sonrası takiplerinde hiçbir sorun yaşanmadığını, birçok merkezde yüksek riskli olması nedeniyle yapılmayan bu tip ameliyatların Eskişehir Şehir hastanesine başarılı bir şekilde yapıldığını belirttiler.

Ameliyata ilişkin bilgiler veren cerrahi ekip, kitle ile birlikte sağ böbreğin çıkartılırken barsaklar ve ana toplardamarın korunduğunu ifade ederek bu şekilde kompleks vakaların burada Üroloji ve Genel Cerrahi ekibi ile olduğu gibi multidisipliner biçimde yaklaşıldığını vurguladılar.

Eskişehir’de yapılan nitelikli ve başarılı ameliyatların hastaların sağlığına kavuşmasında çok önemli rolü olduğunu belirten Başhekim Uzm. Dr. Yaşar Bildirici de Eskişehir Şehir Hastane’mizde alanında uzman hekimler ve sağlık ekibinin olağanüstü gayretleri sonucunda hastanenin çok önemli başarılara imza attığının altını çizdi. Ayrıca modern tedavi yöntemleri ile, nitelikli sağlık hizmeti verdiklerini ve sadece Eskişehir’e değil çevre illerden de bir çok hastanın Şehir Hastane’sine başvurduğunu  belirtti.

4.877 okunma

Yorum Yap

21 Temmuz 2021 Çarşamba

Hedonik yeme problemine dikkat !

21 Temmuz 2021 Çarşamba

YEME BOZUKLUĞUNA DİKKAT !

online ziyaretçi: 792
 
yukarı