Eskişehir İl Sağlık Müdürü Bilge Kurumdaki Bazı Birimleri Ziyaret Etti - Eskişehir Haberler

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Bilge Kurumdaki Bazı Birimleri Ziyaret Etti

Anasayfa / Sağlık
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Bilge Kurumdaki Bazı Birimleri Ziyaret Etti

Eskişehir İl Sağlık Müdürü  Prof. Dr. Uğur Bilge Kurumdaki Bazı Birimleri Ziyaret Etti

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge pandemi süresince yoğun bir çalışma gösteren Evde Sağlık Hizmetleri, MUSAB ve Engelli Koordinasyon Merkezi ile sağlık çalışanları için Eskişehir Valiliği bünyesinde kurulan Psiko-Sosyal Destek Merkezini ziyaret etti. Ziyaretinde çalışanların görüş ve önerilerini dinleyen  Müdür Bilge, sağlık çalışanlarına gösterdikleri gayret ve verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Bilge;  Evde Sağlık Hizmetleri birimince Covid 19 Pandemi sürecinde var olan evde sağlık hizmeti sunulan hastalara ek olarak 20 yaş altı ve 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan vatandaşlara da Evde Sağlık Hizmeti sunulmaya başlandığını, pandemi sürecinde evde sağlık hizmeti alması gereken vatandaşlara en iyi hizmeti vermeye devam etmek amacı ile evde sağlık personel sayısını arttırdıklarını,  Evde Sağlık Hizmeti yürütülmesinde 94 sağlık personeli(24 doktor, 70 yardımıcı sağlık personeli) , günlük 14 araç ve 17 ekip ile Evde Sağlık Hizmeti verildiğini belirtti.

İl merkezinde 29 Mart-10 Haziran 2020 tarihleri arasında; On Bin 427 vatandaşa Evde Sağlık Hizmeti verildiği ayrıca MUSAB ve Engelli Koordinasyon merkezi olarak da 17 personel ve 6 araç ile İki Bin 433 hastaya nakil hizmeti verildiği, toplam sağlık hizmeti sunulan hasta sayısının ise On iki Bin 860 olduğu belirtti.

Sağlık çalışanları ile sağlık çalışanı yakınları için Eskişehir Valiliği bünyesinde İl Sağlık Müdürlüğünde kurulan Psiko-Sosyal Destek Merkezine başvuran çalışanlar ile Covit pozitif olan sağlık çalışanlarına gerekli desteğin verildiği, pandemi süresince de verilmeye devam edileceğini söyledi.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü  Prof. Dr. Uğur Bilge ayrıca; 1 Haziranda Ülke genelinde geçilen yeni normalleşme döneminde kurallara riayet etmenin Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19)la mücadelede önemli olduğuna değinerek, tedbiri elden bırakmamanın eski normal hayatımıza geçişi hızlandıracağını belirterek, Sosyal mesafe ,doğru maske kullanımı ve Kişisel temizlik kurallarına uyulması gerektiğinin önemli olduğunu  vurgula.

16.189 okunma

Yorum Yap

22 Haziran 2020 Pazartesi

EVDE EKONOMİK VÜCUT PEELİNGİ

22 Haziran 2020 Pazartesi

BU YANLIŞLAR CİLDİ BOZUYOR !

20 Haziran 2020 Cumartesi

Maskesiz çıkmayın!

20 Haziran 2020 Cumartesi

Anne Adayları Bu Tatilde Dikkat!

online ziyaretçi: 1101
 
yukarı