Türkiye ile Venezuela Arasında Sağlık Alanında Hibe Anlaşması İmzalandı - Eskişehir Haberler

Türkiye ile Venezuela Arasında Sağlık Alanında Hibe Anlaşması İmzalandı

Anasayfa / Sağlık
Türkiye ile Venezuela Arasında Sağlık Alanında Hibe Anlaşması İmzalandı

Türkiye, insani dış politikası çerçevesinde Covid-19 Pandemisinde yardımlarına devam ediyor.

Pandemi sürecinde birçok ülkeye tıbbi malzeme yardımında bulunan Türkiye, bu kez de Venezuela'ya yardım elini uzattı.

Venezuela’nın Koronavirüs pandemisi ile mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla koruyucu ekipman ve solunum cihazlarından oluşan hibe anlaşması Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ile Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes arasında Ankara’da imzalandı.

Bakan Yardımcısı Meşe, ekmeğini zor günlerde dostları ile paylaşan bir kültüre sahip olan Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde pandemi döneminde iyi bir sınav vererek dünyanın birçok ülkesine yardım elini uzattığını söyledi.

18 yılda sağlık alanında yapılan yatırımların değerinin bu zor günlerde bir kez daha anlaşıldığını ifade eden Meşe, Türkiye’nin elde ettiği tecrübe ve birikimleri Venezuelalı bilim insanları ve bakanlık yetkilileri ile paylaşmaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Venezuela Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes ise, ülkesinde yürütülen pandemi çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Reyes, zor günlerde Venezuela’nın yanında olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türk halkına yardımlardan dolayı minnettar olduklarını söyledi.  Reyes ayrıca her iki ülke arasında sadece pandemi alanında değil, sağlığın tüm bileşenlerini kapsayan bir işbirliği anlaşması imzalanması konusunda işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.


 

1.329 okunma

Yorum Yap

22 Haziran 2020 Pazartesi

EVDE EKONOMİK VÜCUT PEELİNGİ

22 Haziran 2020 Pazartesi

BU YANLIŞLAR CİLDİ BOZUYOR !

20 Haziran 2020 Cumartesi

Maskesiz çıkmayın!

20 Haziran 2020 Cumartesi

Anne Adayları Bu Tatilde Dikkat!

online ziyaretçi: 1738
 
yukarı