ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ EL CERRAHİSİ VE REPLANTASYON MERKEZİ - Eskişehir Haberler

ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ EL CERRAHİSİ VE REPLANTASYON MERKEZİ

Anasayfa / Sağlık
ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ EL CERRAHİSİ VE REPLANTASYON MERKEZİ

Eskisehir Şehir Hastanemizde el cerrahi hizmeti Op. Dr. Kenan GÜVENÇ tarafından icra edilmektedir.

El cerrahisi doğru planlanarak tedavi edilen bir bölgenin cerrahisini ifade etmektedir. Kemik, eklem, tendon, kas, damar sinir ve yumuşak doku örtüsü tedavi edilen öğelerdir.

El Cerrahisi acil el yaralanmaları ile beraber çok geniş bir hastalık grubunu tedavi etmektedir. Kronik parmak, el, el bileği, dirsek ve omuz ağrıları ve bunların fonksiyon bozuklukları ile hareket kısıtlılıkları, bu bölgeye ait iyi veya kötü huylu tümöral oluşumlar, çok çeşitli tendon ve eklem problemleri ve yine bu bölgenin her türlü kırık ve çıkıları el ve üst ekstermite cerrahisinin çalışma alanını oluşturmaktadır. Hastanemiz Sağlık Bakanlığımız tarafından el cerrahisi ve replantasyon merkezi olarak tanımlanmıştır. Bu bağlamda hem Eskisehir'e hem çevre illere hizmet vermektedir.
Her türlü acil el yaralanması uzuv kopmalarını yerine dikilmesi mikroskop eşliğinde mikrocerrahi tekniği kullanarak yapılmaktadır. Hastalarımız ameliyat sonrasında servisimizde belirli bir süre takip edilmekte ve sonrasındaki işlemleri de fizyoterapi eşliğinde yapılmaktadır.

 

3.620 okunma

Yorum Yap

22 Haziran 2020 Pazartesi

EVDE EKONOMİK VÜCUT PEELİNGİ

22 Haziran 2020 Pazartesi

BU YANLIŞLAR CİLDİ BOZUYOR !

20 Haziran 2020 Cumartesi

Maskesiz çıkmayın!

20 Haziran 2020 Cumartesi

Anne Adayları Bu Tatilde Dikkat!

online ziyaretçi: 1632
 
yukarı