Sağlık Çalışmaları Video Konferans İle Değerlendirildi - Eskişehir Haberler

Sağlık Çalışmaları Video Konferans İle Değerlendirildi

Anasayfa / Sağlık
Sağlık Çalışmaları Video Konferans İle Değerlendirildi

Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirleri yaptığı video konferans toplantıları ile takip eden Vali Özdemir Çakacak, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, İl Sağlık Müdür Yardımcıları ve ESOGÜ Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş ile görüşerek, sağlık alanında yapılan çalışmaları değerlendirdi.

16-17-18 ve 19 Mayıs 2020 tarihleri arasında Eskişehir’de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirten Vali Çakacak, alınan bütün tedbirlerin kamu kurum ve kuruluşları ile tüm vatandaşlar tarafından titizlikle uygulanması gerektiğine dikkat çekti.

Ülkemizin; salgının görülmeden önce aldığı tedbirler ve sonrasındaki uygulamalarıyla dünyaya örnek olduğunu hatırlatan Vali Çakacak, Türkiye’ye özel tedavi biçimleri ve dünyanın imrenerek baktığı taktiklerin hem ülkemiz çapında hem de Eskişehir’de çok başarılı bir şekilde uygulandığını söyledi.

Vali Çakacak, Eskişehir’de salgın ile mücadelede gelinen noktada pozitif vakaların devamlı azaldığını, iyileşme vakalarının ise arttığını, ancak rehavete kapılmadan tedbirlerin uygulanması gerektiğini ifade etti.

Salgın ile mücadelenin başarılı bir şekilde sürmesine ve pozitif vakaların azalmasına rağmen özellikle sosyal mesafeye uyulması, maske takılması, kişisel hijyene önem verilmesi, kalabalıklardan uzak durulması gibi tedbirlerin aksatılmadan eksiksiz uygulanmasının gerektiğine vurgu yapan Vali Çakacak,  tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19’la mücadele kapsamında gösterdikleri performans, başarılı ve fedakarca hizmetlerinden dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Müdür Bilge ve Müdür Yardımcıları ise, yapılan çalışmalar ile alınan tedbirler hakkında Vali Çakacak’a bilgiler verdi.

Video konferans toplantısında Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey’de hazır bulundu.  

    

2.247 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

Stres Kansere Yol Açar mı?

online ziyaretçi: 1003
 
yukarı