BAKAN KASAPOĞLU: ‘’76 İLDEKİ YURTLARIMIZDA HALEN 9 BİN 647 VATANDAŞIMIZ GÖZLEM ALTINDA’’ - Eskişehir Haberler

BAKAN KASAPOĞLU: ‘’76 İLDEKİ YURTLARIMIZDA HALEN 9 BİN 647 VATANDAŞIMIZ GÖZLEM ALTINDA’’

Anasayfa / Sağlık
BAKAN KASAPOĞLU: ‘’76 İLDEKİ YURTLARIMIZDA HALEN 9 BİN 647 VATANDAŞIMIZ GÖZLEM ALTINDA’’

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından getirilen vatandaşlarımızın, 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri 76 ilde bulunan bakanlık yurtlarında halen 9 bin 647 vatandaşın misafir edildiğini, 62 bin 593 vatandaşı ise evlerine uğurladıklarını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, koronavirüsle mücadele kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda sürdürülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, yeni bilgileri paylaştı.

‘’Bugüne kadar 72 bin 240 vatandaşımızı misafir ettik’’

Bakan Kasapoğlu, koronavirüs salgınına karşı devletin tüm kurum ve kuruluşları arasında çok anlamlı bir işbirliği bulunduğuna dikkat çekerek, ‘Güçlü bir devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Dışişleri Bakanlığımızın koordinesinde dünyanın dört bir yanından gelen vatandaşlarımız İçişleri Bakanlığımızın da katkılarıyla Bakanlığımızın yurtlarında misafir ediliyor. Şu ana kadar 76 ildeki yurdumuzda, halen yurtdışından gelen 9 bin 647 vatandaşımıza ev sahipliği yapılıyor’’ diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, bakanlık yurtlarının, bugüne kadar yurtdışından gelen 72 bin 240 vatandaşımıza ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Bakan Kasapoğlu, ayrıca son 24 saatte toplamda 971 vatandaşın yurtlarda misafir edildiğini belirtti.

1.312 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 302
 
yukarı