BAKAN KASAPOĞLU: “76 İLDEKİ YURTLARDA 28 BİN 700 VATANDAŞIMIZ GÖZLEM ALTINDA” - Eskişehir Haberler

BAKAN KASAPOĞLU: “76 İLDEKİ YURTLARDA 28 BİN 700 VATANDAŞIMIZ GÖZLEM ALTINDA”

Anasayfa / Sağlık
BAKAN KASAPOĞLU: “76 İLDEKİ YURTLARDA 28 BİN 700 VATANDAŞIMIZ GÖZLEM ALTINDA”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından gelenlerin 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri 76 ildeki yurtlarda 28 bin 700 vatandaşın bulunduğunu, 37 bin 468 vatandaşın ise evlerine uğurlandığını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, koronavirüsle mücadele kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda sürdürülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, yeni bilgileri paylaştı.

Bakan Kasapoğlu, bugüne kadar yurt dışından gelenlerin karantinaya alındığı yurtların, salgın ile mücadelede kritik bir rol üstlendiğini vurgulayarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Sağlık Bakanımızın ve Bilim Kurulu’nun çalışmalarıyla, devlet ve millet olarak kovid19’a karşı ortak bir mücadele sürdürüyoruz. Güçlü bir devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Dışişleri Bakanlığımızın koordinesinde dünyanın dört bir yanından gelen vatandaşlarımız İçişleri Bakanlığımızın da katkılarıyla Bakanlığımızın yurtlarında misafir ediliyor. Şu ana kadar 76 ildeki bakanlık yurtlarımızda, halen yurtdışından gelen 28 bin 700 vatandaşımıza ev sahipliği yapılıyor” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, 37 bin 468 vatandaşın ise karantina sürecini tamamlayarak evlerine uğurlandığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:
“Yurtlarımızdan ayrılan vatandaşlarımızın olumlu düşünceleri ve memnuniyet mesajları, bizlere büyük bir sevinç ve mutluluk yaşatıyor. Vatandaşlarımızı sağlıklı ve huzurlu şekilde yurtlarımızdan uğurladığımız her anda titiz çalışmamızın karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu süreci atlattığımızda, yurtlarını yeniden gerçek sahiplerine yani öğrencilerimize en hijyen koşullarda, en güzel şekliyle tekrar emanet edeceğiz.”

1.287 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 228
 
yukarı