Bilge Koronavirüs Hastalarını Ziyaret Etti - Eskişehir Haberler

Bilge Koronavirüs Hastalarını Ziyaret Etti

Anasayfa / Sağlık
Bilge Koronavirüs Hastalarını Ziyaret Etti

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge Yunus Emre Devlet Hastanesinde Koronavirüs teşhisiyle yatarak tedavi gören hastalara ziyaret gerçekleştirdi. Test sonuçları pozitif çıkan hastalara yaptığı ziyarette hastalarla görüşerek  herhangi bir sorunları olup olmadığını sorarak geçmiş olsun dileklerini iletip şifa diledi. Ziyarette bulunduğu hastalara (Covid-19) hastalığı hakkında bilgiler de aktaran müdürümüz Bilge,  Başhekim  Uzm. Dr. Mustafa Karagülle’den hastaların tedavi süreçleriyle ilgili bilgiler aldı.

Yunus Emre Devlet Hastanesini acil servis ile enfeksiyon kliniğinde incelemeler debulunan İl Sağlık Müdürümüz  Prof. Dr. Uğur Bilge, karşılaştığı hasta ve hasta yakınlarına da geçmiş olsun dileklerini ileterek (Covid-19) hastalığı hakkında bilgiler aktardı. Servislerde görev yapan sağlık personellerinin hatırını sorarak, alınan  koruyucu önlemleri gözden geçirip, herhangi bir eksikliklerinin olup olmadığını sorarak, kolaylıklar diledi.

Salgınla mücadelede herkese görev düştüğüne değinen İl Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Uğur Bilge; kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğine vurgu yaparak, hastaların riski önlemek adına hastane yönlendirmelerine ve sağlık çalışanlarının uyarılarına dikkat etmelerini söyleyerek, vatandaşların hastanelere gelirken maske takmaları konusunda da hassas davranmaları gerektiğini belirtti. Buradan sonra hastaların PCR testlerinin yapıldığı Covid-19 Laboratuvarını ziyaret eden Müdürümüz Bilge; bu laboratuvarın oluşturulmasına katkı veren başta Eskişehir Teknik Üniversitesi rektörü sayın Prof.Dr. Tuncay Döğeroğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi.

İl Sağlık Müdürü  Prof. Dr. Uğur Bilge; Sağlık Bakanlığı ve bünyesinde hizmet veren sağlık kuruşlarında olduğu gibi Eskişehir 'de de salgının durdurulmasına yönelik çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek,Eskişehir'de koronavirüsle mücadele kapsamında başta Eskişehir Şehir Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi olmak üzere; Üniversite ve  tüm özel Hastanelerde sürecin doğru ilerlemesine yönelik tedbir ve uygulamaların alındığını vurgulayarak,gerekli çalışmaların  yapıldığını, kentte yeterli yatak sayısına, hekim grubuna, personele ve teçhizata sahip olduklarını belirterek ,sağlık çalışanlarımız tam bir motivasyonla görevlerini yapmaktadırlar, dedi.


 

1.318 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

Stres Kansere Yol Açar mı?

online ziyaretçi: 927
 
yukarı