Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge Hastaneleri Ziyaret Etti. - Eskişehir Haberler

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge Hastaneleri Ziyaret Etti.

Anasayfa / Sağlık
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge  Hastaneleri  Ziyaret Etti.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Uğur Bilge, küresel salgın haline gelen ve Türkiye'de de yayılan korona virüs nedeniyle kentte hizmet veren hastanelerde ki enfeksiyon hastalıkları servislerine ziyaretler gerçekleştirdi. Burada bazı hastaları ziyaret ederek, onlara herhangi bir sorunları olup olmadığını sorarak şifa dileklerini iletti.

1085 yatak kapasiteli Eskişehir Şehir Hastanesi'ni ve  825 tescilli yatak ile hizmet veren  Yunus Emre Devlet Hastanesini  ziyaret ederek incelemelerde bulunan Müdür Bilge Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici ve Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm Dr. Mustafa Karagülle’den bilgiler aldı. Kişisel koruyucu ekipman kullanımı, olası vakalara yaklaşım ve sürecin doğru ilerlemesine yönelik tedbir ve uygulamaları yerinde inceledi. Süreç te sağlık çalışanların özverili çalışmaları ve  fedakarlıklarının takdiri hakkettiğini vurguladı. Sağlık çalışanları için alınan  koruyucu önlemleri Sağlık personelleriyle de görüşerek gözden geçirip, herhangi bir eksikliklerinin olup olmadığını sorarak, kolaylıklar diledi.

Eskişehir Şehir Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesini acil servisleri ile enfeksiyon kliniklerinde incelemeler  de yapan Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, karşılaştığı hasta ve hasta yakınlarına da geçmiş olsun dileklerini ileterek (Covid-19) hastalığı hakkında bilgiler aktardı. Kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarının uygulanması gerektiğine vurgu yaparak, hastaların riski önlemek adına hastanelerimizin yönlendirmelerine ve sağlık çalışanlarının uyarılarına dikkat etmelerini söyleyerek,vatandaşların  hastanelere  gelirken maske takmaları konusunda da hassas davranmaları gerektiğini vurguladı.

 

 

3.386 okunma

Yorum Yap

11 Mayıs 2020 Pazartesi

CİLTTEKİ AŞIRI KURULUĞA DİKKAT !

11 Mayıs 2020 Pazartesi

DİŞ ETİ KANAMALARINA DİKKAT !

online ziyaretçi: 1000
 
yukarı