Sağlık Bakanı Koca Twitter’dan açıkladı: Kapsamı genişletiyoruz - Eskişehir Haberler

Sağlık Bakanı Koca Twitter’dan açıkladı: Kapsamı genişletiyoruz

Anasayfa / Sağlık
Sağlık Bakanı Koca Twitter’dan açıkladı: Kapsamı genişletiyoruz

Son Dakika Haberi; Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Avrupa ülkelerindeki son vaka sayılarını vererek "Gidiş-dönüş yasak kapsamını genişletiyoruz" dedi.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun Sağlık Bakanlığı'ndaki toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan koronavirüsle ilgili alınan son kararlarla ilgili önemli açıklamalar yapmıştı.

"KAPSAMI GENİŞLETİYORUZ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaşanan son gelişmelerle ilgili gece bir paylaşım yaptı. Bakan Koca paylaşımında sıkı tedbirler alınması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

ON 24 SAAT İÇİNDE AVRUPA’DA yeni vakalar: İspanya: 825, Hollanda: 111, Danimarka: 232, İtalya: 2.651, Belçika: 47, Norveç: 85, Avusturya: 179, Fransa: 591, Almanya: 802… Gidiş-dönüş yasak kapsamını genişletiyoruz. TEDBİRLERİ NE KADAR SIKI TUTARSAK, TEHDİT O KADAR ZAYIFLAR.

"KAPIMIZ, DÜNYADAN HER GELENE AÇIK DEĞİL"

ABD, 54 ÜLKEYE SEYAHAT KISITLAMASI koyarken, Türkiye konusunda kaygısı yok. Riskli ülke listesinde yer almıyoruz. Tabi, bu süreçte, eskisi kadar konuksever olmayabiliriz. Kapımız, dünyadan her gelene açık değil. TEDBİRLERİ NE KADAR SIKI TUTARSAK, TEHDİT O KADAR ZAYIFLAR.

KRİTİK 4-5 HAFTA

ÖNÜMÜZDEKİ 4-5 HAFTA son derece önemli. Bu dönemde virüsten korunma kurallarını çok sıkı bir şekilde uygulamak zorundayız. Bunu yaparsak tablo değişecektir. TEDBİRLERİ NE KADAR SIKI TUTARSAK, TEHDİT O KADAR ZAYIFLAR.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

1.275 okunma

Yorum Yap

14 Mart 2020 Cumartesi

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart 2020 Cumartesi

14 MART TIP BAYRAMI

online ziyaretçi: 1317
 
yukarı