SAÇ MEZOTERAPİSİYLE ARTIK SAÇLAR DAHA SAĞLIKLI - Eskişehir Haberler

SAÇ MEZOTERAPİSİYLE ARTIK SAÇLAR DAHA SAĞLIKLI

Anasayfa / Sağlık
SAÇ MEZOTERAPİSİYLE ARTIK SAÇLAR DAHA SAĞLIKLI

Sağlıklı, yumuşak ve canlı saçlar hemen herkesin hayalidir. Ancak yaş, stres, genetik gibi faktörlerden dolayı saçlar dökülme eğilimi gösterir. Özellikle erkeklerin kabusu haline gelen saç dökülmesi sorununa karşı Doktor Ezgi Karavelioğlu, saç mezoterapisini öneriyor. Saç derisinin ihtiyacı olan proteini, vitamini sağlayan saç mezoterapisi tedavisinde, ilk seanstan itibaren saç dökülmesinde gözle görülür bir azalma sağlanıyor.

30’lu yaşlarla birlikte hem kadınlarda hem de erkeklerde saç dökülmesi sorunu da başlıyor. Erkek tipi saç dökülme olarak adlandırılan, şakaklarda ve tepede seyrelme olarak kendisini gösteren ve yüzde 90 genetik sebeplerden kaynaklanan saç dökülme sorunu kadınlarda da ortaya çıkabiliyor. Bunun dışında yaş, stres, çevresel faktörler de saç dökülme sorununu tetikleyebiliyor. Sağlıklı bir insan günde yaklaşık 100 saç teli kaybediyor ama günde 100’den fazla saç teli kaybediyorsanız, acil olarak saçlarınızı kökten beslemeniz gerekiyor. Doktor Ezgi Karavelioğlu, kadınların büyüleyici hacimli saçlara sahip olabilmeleri erkeklerin de kellik sorunuyla karşı karşıya kalmamaları için kolay ve etkili tedavisiyle ön plana çıkan saç mezoterapisini öneriyor. “Son zamanlarda hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen saç dökülme problemi, genetik yatkınlık dışında çevresel etkenler, mevsim geçişleri ya da kullanılan ilaçlardan dolayı sıkça görülüyor. Saçların daha güzel ve bakımlı görülmesi uğruna uygulanan kimyasal işlemler de saçı zamanla bakımsız hale getirebiliyor. Mevsimsel, metabolik kaynaklı, genetik saç dökülmelerinde etkin bir yöntem olan saç mezoterapisinin içerisinde, saçın ihtiyaç duyduğu ve beslenmesini sağlayacak vitamin, mineral, aminoasitler ve yüzey genişleticilerinden oluşan karışım bulunuyor. Karışımı deriye direkt enjekte ederek kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyoruz. Mezoterapiyle yeni ve sağlıklı saç tellerinin büyümesini teşvik eden hormon dengesini kademeli olarak geri kazanmaya yardımcı oluyoruz” diyen Karavelioğlu, saç mezoterapisinde başarılı ve etkili bir sonuç için 10 gün ara ile toplam 6 seans uygulanması gerektiğini belirtiyor. İşlem sonrası yeni saçların çıkması ise 3. seanstan sonra belirgin hale geliyor. Saç mezoterapisi yaptırdıktan sonra saçların ertesi gün akşama kadar gün boyunca yıkanmaması ve dış etkenlerden korunması gerektiğini ifade eden Dr. Ezgi Karavelioğlu, saç mezoterapisiyle saçların daha hacimli ve parlak görünüm kazanacağını, ince saçların da kalınlaşacağını sözlerine ekliyor.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİNDE MEZOTERAPİ UYGULAMASI 

MEZOTERAPİ UYGULAMASI İLE SAÇLARINIZ DÖKÜLMESİN

Dr. Ezgi Karavelioğlu, genetik yatkınlık, çevresel faktörler, sağlıksız beslenme ve stresin etkisiyle meydana gelen saç dökülmelerinin tedavisinin saç mezoterapisi uygulamasıyla mümkün olduğunu söyledi.

Saç dökülmesi ve saçlarda azalma şikayeti olan kişiler için saç mezoterapisinin ideal bir yöntem olduğunu söyleyen Dr. Ezgi Karavelioğlu, saç mezoterapisi uygulaması saç köklerinizin daha iyi beslenmesini eski canlılığına kavuşmasını ve var olan saçların daha gür ve sağlıklı büyümesini sağlıyor dedi. Saç mezoterapisi saçı besleyecek etken maddelerden oluşuyor, içerisinde vitaminler, kan dolaşımını artıran maddeler, aminoasitler ve saçları destekleyen yapı taşlarının olduğu bir karışım biz bu karışımı deri altına çok küçük ve ince iğnelerle enjekte ederek tedaviyi uyguluyoruz. Uyguladığımız bu tedavi ile saç dökülmesini durduruyor ve saçın kalitesini arttırıyoruz. Saç mezoterapi uygulamasının birçok yöntemden daha etkili olmasının nedeni, bütün bu maddelerin direkt deri altında çalışmasıdır diyen Dr. Ezgi Karavelioğlu Kliniğimizde tedavi için önce kişinin saç yapısının araştırıyor ve analiz ediyoruz, saçın ne kadar yıprandığı tespit ettikten sonra, saçın durumuna göre ortalama ??? günde bir planlanladığımız saç mezoterapisinin seanslarının, ????  seans sonra etkilerini görmeye başlıyoruz

 

1.849 okunma

Yorum Yap

22 Haziran 2020 Pazartesi

BU YANLIŞLAR CİLDİ BOZUYOR !

22 Haziran 2020 Pazartesi

ANNE-BABALAR İÇİN CHECKLIST

22 Haziran 2020 Pazartesi

GÖZ MAKYAJI YAPARKEN DİKKAT !

online ziyaretçi: 1617
 
yukarı