SAÇ DÖKÜLMESİ ERKEKLERİ DAHA YAŞLI GÖSTERİYOR ! - Eskişehir Haberler

SAÇ DÖKÜLMESİ ERKEKLERİ DAHA YAŞLI GÖSTERİYOR !

Anasayfa / Sağlık
SAÇ DÖKÜLMESİ ERKEKLERİ DAHA YAŞLI GÖSTERİYOR !

Kişilere ilk bakıldığında dikkat çeken noktalardan biri saçlardır..Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan erkekler özgüven zedelenmesi yaşayabiliyor.Saç dökülmesi ciddi bir estetik sorun olması dışında psikolojiyi de olumsuz etkileyen bir durumdur.Medikal Estetik Hekimi Dr.Meltem Ayran konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Özellikle erkeklerde hele de genç yaşlarda meydana gelen saç kayıpları çok moral bozucu olabilmekte, hatta kişileri olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Özellikle ekim yaptırmış kişilerin öncesi-sonrası fotoğraflarına baktığınızda saçların kişinin görüntüsünü ne kadar değiştirdiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Şimdi size saç ekiminde en trend teknik FUE Yönteminden size bahsedeceğiz.

FUE Yöntemi ( Follicular Hair Extraction) ; Saç köklerinin donör alandan 'tek tek' alınarak yapılan, herhangi bir kesiye gerek durulmayan minimal invaziv bir operasyondur. 

İşlem sırasında genellikle 1 mm' den daha ince 'punch' larla kökler alınır. Normalde saç tellerimizin çapı 00,5-00,9 mm arasındadır. Saç kökleri dikkatli bir şekilde alındıktan sonra ekim yapılana kadar özel bir solüsyon içinde bekletilir. Saç alınan alanlar çok küçük çaplı olduğu için çok kolay iyileşir ve skar bırakmaz.

Belirlenen sayıda greft alındıktan sonra saç olmayan bölgelere greftler için yer açılır. Greftler özenle yerleştirilir. Saçların yönünü ve saç ekilecek alanları belirlemek doktorun tecrübesiyle de ilişkilidir. Böylelikle daha doğal bir görüntü elde edilir.

Dr. Ayran FUE tekniğinin avantajlarını söyle anlattı :

. Saçlı deride kesi yok

. Sütür yok, zımba yok

. Lineer iz ya da skar yok

. Düşük komplikasyon riski

. Daha konforlu

. Hızlı iyileşme

. Günlük yaşamın daha az etkilenmesi

. Daha naturel sonuç

 

Sonuçlar, 6-12 ay içerisinde görülür.

Ekim sonrasında bakım ve ilaç kullanımı ile alakalı hastaya eğitim verilir. Ekim sonrası bakım saç ekimi kalitesini oldukça etkilemektedir.

 

1.704 okunma

Yorum Yap

10 Eylül 2020 Perşembe

İntihar sinyalleri dikkate alınmalı

10 Eylül 2020 Perşembe

İkiz mi tek mi?

online ziyaretçi: 705
 
yukarı