Bilge, Çalışmaları Yerinde İnceledi - Eskişehir Haberler

Bilge, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Anasayfa / Sağlık

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Devlet Hastanesinin Şehir Hastanesine taşınması ile Devlet Hastanesi binalarından D Blokta önümüzdeki aylarda açılması planlanan yeni sağlık merkezinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

 Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge tadilat tamamlandığında Merkezde; Aile Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi ve 112 Acil Sağlık Merkezi ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği, Engelli Gündüzlü Bakım ve Aile Danışma Merkezininde olacağını belirtti.

Şehir Hastanesi’ne taşınan eski Devlet Hastanesi’nin Çocuk Polikliniklerinin bulunduğu binaya yapılan sağlık merkezi hizmet vermeye başlamasıyla Türkiye’de bir ilkte yaşanacak.  İl Sağlık Müdürlüğü,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği  merkezde, eğitim ve bakımları toplumsal bir sorun haline gelmiş engelli çocuk ve ailelerinin ihtiyaçları olduğunda engelli çocuklarını bırakabilecekleri eğitim, sağlık ve psikolojik destek alabilecekleri Engelli Gündüzlü Bakım ve Aile Danışma Merkezi  bulunacak.

Toplum yararına yüksek faydalı bir projeyi sivil toplum kuruluşları ile yaptıkları protokolle yürüttüklerine de değinen Müdür Bilge; Eskişehir ilinin bölgesel özellikleri ve sosyal yapısı dikkate alarak dezavantajlı gruplara yönelik toplumsal sorunların çözümü için Kamu – Sivil Toplum Kuruluşlarının ortaklığında yeni bir hizmet modeli oluşturarak hayata geçirecekleri merkezde, Engelli Çocuklara yönelik Engelli Gündüzlü Bakım ve Aile Danışma Merkezinin yanısıra İl Sağlık Müdürlüğünce Aile Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, ve 112 Acil Sağlık Merkezi ile bölge halkına hizmet verileceğine değindi.

1.438 okunma

Yorum Yap

11 Kasım 2019 Pazartesi

SAĞLIK TURİZMİNDE YENİ İVME

11 Kasım 2019 Pazartesi

ANKSİYETE UYKUSUZ BIRAKIYOR!

6 Kasım 2019 Çarşamba

EN TEHLİKELİ 4 DAMAR HASTALIĞI

6 Kasım 2019 Çarşamba

6 soruda ıspanak zehirlenmesi

online ziyaretçi: 204
 
yukarı