Okul döneminde çocukların beslenmesi için sağlıklı öneriler - Eskişehir Haberler

Okul döneminde çocukların beslenmesi için sağlıklı öneriler

Anasayfa / Sağlık

Okul çağında çocukların sağlıklı gelişimi için mucize besin: Peynir!

Uzun yaz tatilinin ardından okulların açılmasıyla birlikte çocuklar için fiziksel, zihinsel ve sosyal olarak gelişimlerinin hızlı olduğu bir dönem başlıyor.  Bu dönemde okulda başarılı olmanın yolu, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasından geçiyor.  Peynire zeka katan Muratbey, tuzu azaltılmış, yüksek kalitede protein ve kalsiyum içeren, D vitamini ile zenginleştirilmiş, nefis peynir çeşitleriyle okul döneminde de çocukların sağlıklı beslenmesine yardımcı oluyor.

Okulların başlamasıyla birlikte öğrencileri ve ebeveynlerini tatlı bir telaş alıyor. Sıcak ve hareketli geçen yaz tatilinin ardından okula ve derslerine odaklanan çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için sağlıklı beslenmeleri de büyük önem taşıyor. Türkiye’de ve dünyada yapılan beslenme alışkanlıkları değerlendirmelerinde, çocukların en sık atladıkları öğünün, günün en önemli öğünü olarak kabul edilen kahvaltı olduğu ortaya çıkıyor. Kahvaltının yanı sıra okulda ara öğünlerde de çocukların sağlıklı beslenmesi gerektiğine dikkat çeken Sağlık Bakanlığı da besleyici değeri yüksek, yüksek kalitede protein ve kalsiyum içeren peynirin çocukların beslenmesinde yer almasını öneriyor.

Muratbey peynirleriyle beslenme çantaları daha eğlenceli

Peynire zeka katan Muratbey, yenilikçi yaklaşımıyla geliştirdiği peynirleriyle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Tuz oranının azlığıyla dikkat çeken hem sürülebilir hem dilimlenebilir Muratbey Sürmeli, peynirin keyifli hali Topi, içerdiği yüksek protein ile çocukların bir numaralı protein kaynağı Muratbey Lor peyniri, dünyanın ilk D vitamini ile zenginleştirilmiş, şekil şekil peyniri Misto ve dünya çapında lezzeti kanıtlanmış Muratbey Burgu çocuklar için peynir yemeyi eğlenceli hale getirerek, okul döneminde sağlıklı beslenmelerine yardımcı olacak. Muratbey peynirleriyle hazırlayacağınız kahvaltıda ve beslenme çantalarında yer vereceğiniz pratik tarifler, çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığını da kolayca kazandıracak. 

 

2.270 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2020 Perşembe

BU HASTALIKLAR VERTİGOYU TETİKLİYOR

20 Şubat 2020 Perşembe

Şaşılık Genetik Olabilir

online ziyaretçi: 387
 
yukarı