Eskişehir Şehir Hastanesi Türkiye’nin En İyi Hastanelerinden Biri Oldu - Eskişehir Haberler

Eskişehir Şehir Hastanesi Türkiye’nin En İyi Hastanelerinden Biri Oldu

Anasayfa / Sağlık

Eskişehir Şehir Hastanesinde Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesi gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından, Eskişehir Şehir Hastanesinde SKS (Sağlıkta Kalite Standartları) değerlendirmesi gerçekleştirildi.

Sağlık tesislerinde etkinlik ve verimliliği değerlendirmek, problemlerin kaynağında tespit edilip çözüme kavuşturulması ve verimli hizmet sunumunu gerçekleştirmek amacıyla yapılan değerlendirme, 22-23-24 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge 3 gün süren değerlendirme sırasında bakanlık ekibinin hastanenin hizmet verdiği tüm tıbbi ve destek alanları ziyaret ettiklerini, hastaların, hasta yakınlarının, çalışanların gereksinim ve beklentileri, yürürlükteki mevzuat, Bakanlık hedefleri ve uluslararası kaynaklar göz önüne alınarak verimlilik değerlendirilmesi yapıldığını ve Sağlık Bakanlığı Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığınca açıklanan değerlendirme sonucu Eskişehir Şehir Hastanesinin 100 tam puan üzerinden yapılan değerlendirmede 99.21 puan aldığını belirtti.

Alınan puanın memnuniyet verici olduğuna değinen  Müdür Bilge; Bakanlık Ekibi tarafından Şehir Hastanemizde tespit edilen iyi uygulama örneklerinin, diğer sağlık tesislerine önerileceğinin de altını çizdi.

1.656 okunma

Yorum Yap

10 Temmuz 2019 Çarşamba

Gebelikte Böbreklere Dikkat!

22 Haziran 2019 Cumartesi

Aile Hekiminizi Erken Tanıyın

22 Haziran 2019 Cumartesi

SAĞLIKLI ZAYIFLAMANIN 10 PÜF NOKTASI

16 Haziran 2019 Pazar

DERMAL DOLGULAR İLE GENÇLEŞİN !

16 Haziran 2019 Pazar

ALÜLOZ

online ziyaretçi: 171
 
yukarı