Lohusa depresyonu nasıl geçer - Eskişehir Haberler

Lohusa depresyonu nasıl geçer

Anasayfa / Sağlık

Lohusa depresyonu son dönemlerde sıkça karşılaşılan ve gebe kadınların hemen hepsinde farklı süreçler halinde seyreden bir psikolojik değişim aslında. Lohusa depresyonu kimi zaman melankolik tavırlar, her şeye üzülme ve ağlama , çabuk sinirlenme , hızlı duygu değişimleri gibi etkilerle ortaya çıkarken bazen de çok daha ağır şekillerde tezahür edebiliyor. Örneğin; annenin bebeğine yabancılaşması, bebeğine kucağına alamaması, psikolojik olarak erkenden sütünün kesilmesi gibi etkiler de görülebiliyor. Ayrıca www.trendkadin.net sitesinden çok daha fazla ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu durum bir çok tetikleyici ile beraber annelerin hayatında ani gelişen bir değişikliğin de sonucu aslında. Önceden sadece bir birey olan kadının anne vasfını yüklenmesi ve çevresel etkenlerle de desteklenen aşırı sorumluluk duygusu bu noktada oldukça büyük bir etken. Yeni rolüne alışmakta zorluk çeken kadınlar ne yazık ki bu durumu oldukça yoğun yaşayabiliyor. Her ne kadar her cinsellik sonrası hamile kalınma durumu olmasa da hamilelikten sonraki bu süreç birçok kadını yıpratmaktadır.

Lohusa Depresyonu Nasıl Geçer?

Öncelikle sürekli gelen ağlama isteği ve buna bağlı tutarsız davranışları ele alalım. Ağlamak her hangi bir çözüm sunmuyor. Kendinize bunu telkin edebildiğiniz anda ise 1-0 öne geçtiniz demektir. Ağlamanın hayatınızda ki hiçbir sorunu çözmediği gerçeğiyle kesinlikle yüzleşmeli, ağlama isteği duyduğunuz anda aklınızdan sürekli bu gerçeği geçirmelisiniz.

Gerçekten sorununuzun ne olduğuna odaklanmalısınız. Çevresel olarak, ya da genel biçimde hayatınızda yaşadığınız zorluklar lohusa depresyonunu tetikleyicidir. Ama bunların gerçekten sizin hayatınızı çekilmez hale getirecek sorunlar olup olmadığını sorgulamalısınız.

Bununla birlikte kendinize zaman ayırmalısız. Hem mental hem fiziksel olarak, güzel göründüğünüzü ve iyi hissettiğinizi düşünmeye ihtiyacınız var. Bu durum sadece lohusalık için geçerli değil elbette hayatınızın her evresinde önemli. Ek olarak www.trendkadin.net/anne-cocuk/ sayfasından çocuk, bebek bakımı ile ilgili birçok konuyu da bulabilirsiniz.

Lohusalık Depresyonunun Çözümü Çok Kolay!

Kendinizi iyi hissetmek için doktorlara ya da ilaçlara ihtiyacınız yok. Her gün yaptığınız şeyleri tekrarlamaktan vazgeçin. Hayatınıza renk katın, rutinlerinizi değiştirin, kendinize bakın ve ruhunuzu özgür bırakın, bu hayat sizin değerini bilin, bebeğinizin sadece sizin sevginize ihtiyacı olduğunu unutmayın, geri kalan tüm görevler size daha basit görünecektir. Silkelenin ve ne kadar değerli bir kadın olduğunuzu hatırlayın, bunu yaptığınızda ne kadar değerli bir anne olduğunuzu da anlayacaksınız.

1.607 okunma

Yorum Yap

18 Eylül 2019 Çarşamba

Acı şeker diyabet

18 Eylül 2019 Çarşamba

Koyu ten D vitamini eksikliği sebebi

14 Eylül 2019 Cumartesi

14 Eylül Dünya İlk Yardım Günü

14 Eylül 2019 Cumartesi

Şifa ararken hasta olmayın!

online ziyaretçi: 397
 
yukarı