Eskişehir Sultan Atlı okçuluk gösterisi Etnospor Festivali 2022

Anasayfa / Spor
Eskişehir Sultan Atlı okçuluk gösterisi Etnospor Festivali 2022

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından 2016 yılından bu yana düzenlenen, renkli etkinlikler ve çekişmeli mücadelelerle geleneksel spor ve kültür şenliğine dönüşen Etnospor Kültür Festivali, geleneksel sporlar ve oyunlar kapsamında dünyanın en geniş katılımlı festivali.

5. Etnospor Kültür Festivali 9-12 Haziran tarihlerinde Atatürk Havalimanında düzenlendi.  Rekli görüntülerin yer aldığı festivalde Eskişehir'den de Sultan Atlı Okçuluk katıldı.

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen 5. Etnospor Kültür Festivali’nde Eskişehir Sultan Atlı Okçuluk Kulübü, Türklerin kadim savaş sanatlarını canlandırdı.

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen festivalin atlı sporlar alanında gerçekleştirilen gösteride geleneksel savaş kıyafetleriyle alana çıkan atlı okçular ilk olarak puta atışı adı verilen gösteride dört nala at sürerken hedeflere ok atışı gerçekleştirdi.

Gösteride güven atışı ise büyük heyecana sahne oldu. Okçular at sürdükleri sırada kalkanların arkasına yerleşen takım arkadaşlarının kalkanlarına ok attı.

Gösterinin son bölümünde ‘Düşman kellesi alma’ antrenmanı sergilendi. Atlı okçular, bu bölümde insan boyunda yüksekliğe sahip bir noktaya yerleştirilen karpuzları at sırtında koşu halinde kılıç darbesiyle kesmeye çalıştılar.

https://youtube.com/shorts/y3oTBFdcomc?feature=share

 

502 okunma

Yorum Yap

28 Temmuz 2022 Perşembe

Eskişehir’de bir ilk

27 Temmuz 2022 Çarşamba

KOMBİNE VE BİLET SATIŞLARI BAŞLADI

16 Temmuz 2022 Cumartesi

ES-ES’İN 2022-2023 KADROSU

16 Temmuz 2022 Cumartesi

Yeni Teknik Adamla Anlaşıldı

15 Temmuz 2022 Cuma

“LOCA AL DESTEK OL”

online ziyaretçi: 290
 
yukarı