ES-ES İÇİN BÜYÜK TEHLİKE ATLATILDI - Eskişehir Haberler

ES-ES İÇİN BÜYÜK TEHLİKE ATLATILDI

Anasayfa / Spor
ES-ES İÇİN BÜYÜK TEHLİKE ATLATILDI

Göreve geldiği günden itibaren eski borçlar ile uğraşan ve dosyaları kapatmaya çalışan Es-Es yönetimi önceki gün FİFA’dan gelen ve eski futbolcuların yargılama ve mahkeme ücretlerinin ödenmediği takdirde önce -3 , -6 ve son olarak küme düşme cezası verileceği yazısı ile şoke oldu.

Başkan Mehmet Şimşek bu konuda “FIFA’dan önemli bir iş başardık. Toplam 12 futbolcunun 157 bin İsviçre frangı ödenecekti.  Biz bunu para vermeden çözdük. Odonkor hariç kalan tüm borçlar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ödendi” açıklaması yaparak büyük tehlikesinin son anda önlendiğini söyledi.

BU DA NEREDEN ÇIKTI..

FİFA sordunu ile uğraşan Eskişehirspor yönetimi önceki gün önemli bir tehlikeyi daha atlattı. Başkan Mehmet Şimşek "FİFA’dan Eskişehirspor'umuza gelen yazıda eski futbolcuların yargılama ve mahkeme ücretlerinin ödenmediği takdirde önce -3 , -6 ve son olarak küme düşme cezası verileceği yazısı gelmiştir" açıklamasında bulundu ve gelen yazıyı paylaştı.

KİMLER VAR

Dana önce Eskişehirspor’da forma giymiş ve görev yapmış, Deniz Topçu’nun 3 dosyası, Kulach, Alpalslan Öztürk, Toko, Ben Khalifa, Felix, Sissoko’nun eski kulübü, Pinto, Funes Mori’nın 1 dosyası ve Bokila’nın 2 dosyası ile Es-Es’te 1 dakika bile görev yapmayan ancak takımı FİFA’ya şikayet eden antrenör Odonkor’un da dosyası bulunuyor.

“PARA VERMEDEN ÇÖZDÜK”

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek, “Biz FIFA’dan önemli bir iş başardık. FIFA bize dedi ki; “-3 ve -6 puan ve küme düşürme cezanız var. Sizi şikayet edenlerin mahkeme masraflarını ödeyeceksiniz. Toplam 12 futbolcunun 157 bin İsviçre frangı ödeyeceksiniz” dedi. Biz bunu para vermeden çözdük. Kimseye duyurmadan hallettik. Akşam saat 5’te bu işi başardık” dedi. Şimşek Odonkor hariç kalan tüm borçların Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ödendiğini duyurdu.

“BİZ KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİZ”

Şimşek ayrıca, “Biz son damlamıza kadar çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.  Biz koltuk sevdalısı değiliz. Transferi açabilecek, kulübe maddi anlamda destek sağlayacak kişilere kulübün anahtarını veririz. Ancak başka işler için kulübe talip olanların karşısında dururum” dedi.

“ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK”

Başkan ayrıca “ Yeni bir yasa çıktı. Biz yasadan da korkmuyoruz. Biz Eskişehirsporluyuz. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde kulübümüzü yönettik. Kaynak arayışlarımız sürüyor. Siyasilerimiz geliyor bizlere bazı sözler veriyorlar. Bazıları gelişmekte ve olma durumuna geldi. Yıkılan tesislerin daha güzeli yapılacak. Yeter ki birlik ve beraberlik olsun. Taraftarımız hakkını helal etsin onları bu sezon üzdük. Ama içleri rahat olsun kulübün ne parasını elledik ne de ellettik” dedi.

istikbalgazetesi.com

549 okunma

Yorum Yap

3 Haziran 2022 Cuma

KONGRE VAR ADAY YOK

2 Haziran 2022 Perşembe

YİNE ERTELENEBİLİR

online ziyaretçi: 494
 
yukarı