Önceliğimiz Her Zaman Sağlık - Eskişehir Haberler

Önceliğimiz Her Zaman Sağlık

Anasayfa / Spor
Önceliğimiz Her Zaman Sağlık

Es-Es’in Sağlık Kurulu Sorumlu Asbaşkanı Cem Ergölen Eskişehirspor gazetesine açıklamalarda bulundu. Ergölen “Göreve geldiğimiz günden beri kulübümüze sağlık konuları ile alakalı tek bir fatura gelmedi” diyen yönetici, “Tüm sağlık giderlerimiz sponsorlarımız sayesinde karşılandı. Eskişehirspor’umuz maske, kolonya, dezenfektan gibi malzemeler için tek bir kuruş harcamadı” dedi.

 “HER ZAMAN KULÜBÜMÜZÜN YANINDA”

Yönetim kurulu olarak 2019 yılının Kasım ayında göreve geldiklerini belirten Cem Ergölen, “Geldiğimizde bir hastane ile devam eden sponsorluğumuz vardı. Hastane dışında da sağlık konuları ile alakalı bir sponsorumuz bulunmuyordu. Eskişehirspor’a bugüne kadar Eskişehir Eczacılar Odası sayesinde ilaç temini sağlanmış. Loca sponsorluğu karşılığında bir anlaşma yapılmış. Bu sponsorluk aynen devam ediyor. Eczacılar ilaç temini konusunda her zaman Eskişehirspor’a yardımcı olmaya çalıştılar, olmaya da devam ediyorlar” dedi.

 “60 KİŞİYE TEST YAPILIYOR”

Pandemi dönemi sürecinde yaşananlar ile ilgili bilgiler veren yöneticimiz, “2020 yılının başında zorlu bir pandemi süreci başladı. Devam eden süreçte liglere ara verildi. Tam o dönemde hastane sponsorluğumuz sona erdi. Yeni bir sağlık sponsoru bulmamız gerekiyordu. Covid-19 testleri de işin içine girince hastane açısından maliyetler artıyor. Kulübümüzün ekonomik durumu ortadayken yeni bir sağlık sponsoru olmazsa olmazdı. Görüşmelere başladık. Eskişehir Özel Gürlife Hastanesi bize samimi bir yaklaşımda bulundu. Kendileri ile anlaşma sağladık. Her deplasman ve iç saha maçı öncemizde düzenli olarak Covid-19 testlerimizi oluyoruz. Bir testin 250 TL olduğu bu ortamda her maç için ortalama 60 kişiye test yapılıyor. Bu testler bu sponsorluk kapsamında Özel Gürlife Hastanesi tarafından yapılıyor. Futbolcularımız ve teknik heyetimizin tedavi masraflarını üstlendiler. Bugüne kadar en ufak bir aksama yaşanmadı. Tüm Özel Gürlife Hastanesi yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“ZOR BİR SÜRECİN BİZLERİ BEKLEDİĞİNİ BİLİYORDUK”

Futbol camiasının pandemiden çok etkilediğini vurgulayan Cem Ergölen, “Futbolcular kamplara giriyor, tesislerde çok sayıda görevli insan var ve futbolcular ile aynı ortamdalar. Zor bir sürecin bizleri beklediğini biliyorduk. Böyle dönemleri idare etmek kolay değildir. Sağ olsun Doktorumuz Barış Kurtgöz, çok titizlikle, başarılı bir şekilde bu dönemi yönetti. Yönetmeye de devam ediyor. Onun belirlemiş olduğu kurallara istisnasız bir şekilde uyulmaya çalışılıyor. Takımımızda dönem dönem bireysel anlamda vakalar yaşandı. Toplu bir salgın olayının her zaman önüne geçmeye çalıştık. Ancak geçtiğimiz hafta milli maç arası nedeniyle verilen izin dönüşünde takımımızda görevli 8 kişide pozitif bulgu tespit edildi. Bu kişilerin hemen takip,, tedavi izolasyon işlemlerine başlanıldığı gibi, tesislerimiz dezenfekte edilerek, 3 gün sonrasına yeniden tüm kadromuza test yapıldı. Şu ana kadar problemli geçiren bir oyuncumuz veya personelimiz olmadı. Önceliğimiz her zaman sağlık.Bunun için çalışıyoruz” dedi.

“ DESTEK BEKLİYORUZ”

Ergölen, sterilizasyon konusunda ise Odunpazarı Belediyesi’ne teşekkürlerini, “Pandemi sürecinde ne zaman tesislerimiz için dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemi talep ettiysek, kısa sürede hallettiler. Covid-19 ile mücadele konusunda vermiş oldukları desteklerden dolayı minnettarız” sözleriyle iletti. Doğruluk Grup ile yapılan sponsorluk konusunda bilgi veren Ergölen, “Medikal malzeme ihtiyaçlarımızın temini için Doğruluk Grup ile bir sponsorluk anlaşması sağladık. Oyuncularımızın tedavi süreçlerinde, maçlarda, antrenmanlarda kullandıkları tüm medikal malzemeler bu sponsorluk sayesinde ücretsiz olarak tedarik ediliyor” dedi.

“ SPONSORLUKLA ÇÖZDÜK”

Covid-19 testlerinin maliyetinin yüksek olduğunu ve Eskişehirspor’un bu testler konusunu da sponsorluklar ile çözdüğünü söyleyen yöneticimiz, “Pandemi sürecinin ilk aylarında TFF ve Sağlık Bakanlığı, profesyonel futbol kulüplerinin Covid-19 testleri hakkında İl Sağlık Müdürlüğüne ve kamu hastanelerine ücretsiz yapılmaması yönünde bir yazı göndermiş. Çok büyük paraların döndüğü futbol sektöründe bu durum anlaşılabilir bir durum. Eskişehirspor’umuzun da maalesef ekonomik olarak zor günler geçirdiği bir gerçek. 34 maçlık bir sezonda sadece koronavirüs testlerinden kaynaklı 500 bin lira civarında bir masraf çıkıyordu. Biz bu test masrafını Özel Gürlife Hastanesi ile halletmiştik. Maçlarda görev yapacak olan Emniyet personeli, özel güvenlik ve il gençlik spor müdürlüğünün görevlilerinin testlerini de il sağlık müdürlüğümüz rutin olarak gerçekleştiriyor. Bu konuda hiçbir eksiğimiz yok. U19 maçlarımız başladı. Genç oyuncularımızın testlerinin yapılması konusunda Sayın Valimiz Erol Ayyıldız diğer konularda gösterdiği yardımları burada da esirgemeyerek, sorunumuzu aşmamızı sağladı. Geldiği günden bu yana kulübümüzün sorunlarına gösterdiği hassasiyetten dolayı Sayın Valimize camiamız adına teşekkür ederiz” dedi.

“SAĞLIK HEYETİMİZ BAŞARILI”

Kulübümüzde yaşanan sakatlıklar ve sağlık ekibimiz hakkında bilgi veren Ergölen, “Muhammet Yahya Akbulut’un dışında ciddi bir sakatlık yaşayan futbolcumuz olmadı. Kulüp Doktorumuz Barış Kurtgöz oyuncularımız ile çok yakından ilgileniyor. Oyuncularımız da kendisini çok seviyor. Bunu görebiliyoruz. Barış hocamız kulübümüz için büyük bir şans. Şehirdeki tüm sağlık kurumları ile ikili ilişkileri iyi bir doktor. Kendisi ve ekibini çok başarılı buluyoruz. Dr. Baran Güler de bu yıl ekibe katıldı. Selman Çiftkanatlı’nın bu sezon geri dönmesi düşük bir ihtimal deniliyordu. Beklenenden daha erken hazır hale geldi ve 3 maçtır da başarılı bir şekilde forma giyiyor. Bunu hem Selman’ın azmi, hem de sağlık ekibimizin başarısı olarak değerlendirebiliriz” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ÇOK ZORLU GEÇECEK”

“Önümüzdeki sezonda Özel Gürlife Hastanesi ile sponsorluğumuz devam edecek” diyen Cem Ergölen, “Kendilerinden çok memnunuz. Önümüzdeki sezon çok zorlu geçecek. Yönetimsel anlamda birçok sponsorluğun çalışmasını devam ettiriyoruz. Eses Token hayata geçti. Fidan kampanyası Nisan ayında başlayacak. Yeni sezona sponsorluklar konusunda hazır bir şekilde girmek istiyoruz. İlaç temini ve medikal malzemelerin temini konusunda yeni sezonda da sorun yaşayamayacağımızı düşünüyorum” dedi.

“KURUŞ ÖDEMEDİK”

Göreve geldiğimiz günden beri kulübümüze sağlık konuları ile alakalı tek bir fatura gelmedi diyen yöneticimiz, “Tüm sağlık giderlerimiz sponsorlarımız sayesinde karşılandı. Eskişehirsporumuz maske, kolonya, dezenfektan gibi malzemeler için bile tek bir kuruş harcamadı. Eczacı dostlarımıza ve sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

“ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ”

Şehrimizde bulunan üniversiteler ile ciddi bir işbirliği içerisindeyiz diyen Sağlık Kurulu Asbaşkanımız, “Sporcu psikolojisi ve motivasyon konusunda kendilerinden destek alacağız. Bir oyuncumuzun mental anlamda ne ihtiyacı varsa önümüzdeki sezondan itibaren karşılanacak. Oyuncularımızın hem bedensel hem de ruhsal açıdan hiçbir eksiğinin kalmasını istemiyoruz” dedi.

istikbalgazetesi.com

4.874 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 408
 
yukarı