Eskişehirspor’da Yeni Koronavirüs Vakaları - Eskişehir Haberler

Eskişehirspor’da Yeni Koronavirüs Vakaları

Anasayfa / Spor
Eskişehirspor’da Yeni Koronavirüs Vakaları

Covid-19 Eskişehirspor'u fena etkilemeye devam ediyor. Yapılan test sonuçlarında takımda 7 pozitif vaka daha tespit edildi. Siyah Kırmızılılarda toplam pozitif vaka sayısı böylece 15'e yükseldi. Şimşeklerde 10 futbolcu, 2 antrenör ve 3 destek ekibi personelin takip, tedavi ve izolasyon süreçleri başladı.

ÖNCE 8 VAKA

Milli aranın ardından Eskişehirspor'da 6 futbolcu ile 1 teknik ekip ve 1 destek ekibi personelinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkmıştı. Vakaların çoğalması üzerine  tedbir amaçlı tüm takıma test yapıldı.

7 YİNE POZİTİF

Eskişehirspor’da daha önce yapılan test sonucunda 5 futbolcu ve 1 destek ekibi personelinin Covid-19 testi pozitif çıkmasının ardından yapılan yeni testlerde 7 personelin daha virüse yakalandığı açıklandı.

TAKİP SÜRECİ BAŞLADI

Eskişehirspor’un resmi sitesinden yapılan açıklamada “Tedbir amaçlı olarak tüm futbolcularımıza, teknik heyeti ve idari personellerimize yapılan Covid-19 testleri neticesinde 4 futbolcu, 1 yardımcı antrenör ve 2 destek ekibi personelimizin test sonuçlarının daha pozitif olduğu tespit edilmiştir. Takımımızda 10 futbolcu, 2 antrenör ve 3 destek ekibi personelimizin takip, tedavi ve izolasyon süreçleri tarafımızdan takip edilmektedir” dedi.

İKİNCİ KEZ POZİTİF ÇIKANLAR VAR

Öte yandan pozitif çıkanların arısında ikinci kez koronaya yakalananların olduğu öğrenildi.

Sağlık ekibinin her türlü uyarısına rağmen vakaların artması takımda herkesi tedirgin etmeye başladı. Tesislerde giriş çıkışlara dikkat edilirken, tüm personele bir uyarı daha geldi.


PERŞEMBE BİR TEST DAHA VAR

Öte yandan Cumartesi günü yola çıkacak olan Kırmızı Şimşeklere maç öncesi bir test daha yapılacak. Perşembe günü öğle saatlerinde tüm takım yine testten geçecek. Bu testin sonucuna göre İzmir kafilesi belirlenecek.

 

istikbalgazetesi.com

4.175 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 563
 
yukarı