40 MİLYON LİRAYA YAKIN ÖDEME YAPILDI - Eskişehir Haberler

40 MİLYON LİRAYA YAKIN ÖDEME YAPILDI

Anasayfa / Spor
40 MİLYON LİRAYA YAKIN ÖDEME YAPILDI

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören, “Eskişehirspor'un kanayan yarası FIFA dosyalarıdır. Şu an itibarıyla Eskişehirspor'un problemli olan 9 FIFA dosyası mevcut yönetim kurulu tarafından gündemden kaldırıldı. Toplamda 9 futbolcuya 1 milyon 638 bin 990 avro ödenme yapıldı. Geldiğimiz günden bu yana 14 aylık süreçte Eskişehirspor'un borcunun 28 milyon 500 liralık kısmı ödendi"

“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Başkan Mustafa Akgören “Dünyanın zorlu bir pandemi sürecinden geçtiği bugünlerde, herkesin yaşam savaşı verdiği günlerde, hiç kimsenin birbirine yardım etmediği günlerde yaptığımız çalışmalarla 40 milyon liraları bulan bir kaynak yaratabildik. Bugüne kadar bize destek vermeyene umarım neler yapabileceğimizi gösterebilmişizdir. Bize gelen her destek bu kulübün mevcut borçları için harcanıyor. Öncelikle FIFA daha sonra da TFF dosyalarını kapatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

FIFA DOSYALAR BİTECEK

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören “Öyle bir takım oluşturacağız ki bütün şehrin arkasından geleceği bir takımın temellerini atmayı planlıyoruz. Bu seneyi elimizden geldiği kadar dosyaların kapatılmasına harcayacağız. Önümüzdeki sezon için transfer tahtasını açmayı ve düşmekte olduğumuz bu lige geri dönmeyi planlıyoruz. 24 Kasım 2019’da göreve geldikten sonra FIFA’da bulunan 9 dosyaya ödeme yaptık.  Sebastian Pinto, Vladyslav Kulach, Nzuzi Toko, Kamal Issah, David Odonkor, Jerry Akaminko, Napredak, Guangzhou ve Miroslav Stevic dosyalarına toplamda 1 milyon 638 bin 990 Avro para ödendi” dedi.

TEMLİKLERE GİTTİ

Akgören yönetimi ayrıca 14 milyon civarında bir miktarı da temlikler nedeniyle TFF’den alamadı. Geçtiğimiz 14 aylık süre içerisinde mevcut borçlara 28 milyon liralık bir ödeme gerçekleştirilmiş oldu. Bu süreçte 11 milyon 750 bin lira da günlük masraflara harcama yapıldı. 14 aylık bu süre içerisinde yaklaşık 40 milyon liralık ödeme gerçekleştirilmiş oldu.

“HALA ÖDÜYORUZ”

 “Pinto ile 7 ay önce bir anlaşma yaptık. Kendisi cezalar konusunda bizim için ciddi bir tehlikeydi. Kendisine o zaman verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirdik. Tarihi gelen tüm ödemeleri yaptık.Şu an için Pinto konusunda tehlike gözükmüyor” dedi. Şilili futbolcuya toplam 500 bin Avro borç bulunuyordu. 250 bin Avro borç yapılandırıldı ve 142 bin Avroluk kısmı bugüne kadar ödendi. 108 bin Avro kalan borç taksit taksit ödeniyor. Yapılandırılmayan 250 bin Euro ise, Eskişehirspor Süper Lig'e çıktığında ödenecek.”

500 BİN AVRO SİLDİ

Jerry Akaminko bizim için en büyük tehlikelerden birisiydi diyen Akgören “Kendisinin kulübümüzden 977 bin Avro alacağı bulunuyordu. Akaminko’yu Eskişehir’e davet ettik. Çok güzel bir ikili diyalog kurduk ve anlaşma sağladık. 500 bin Avro gibi ciddi bir rakamı sildi. Kalan 477 bin Avro’nun 200 bin Avrosunu ödedik. Kalan 277 bin Avroyu da 4 taksit ile 2022 ve 2023 yıllarında ödeyeceğiz.”

İKİ KULÜP TAMAM

Es-Es, Napredak kulübünden Jesse Sekidika’yı renklerine bağlamıştı. Es-Es’in bu transferden dolayı Sırp kulübüne 62 bin Avro borcu bulunuyordu. Yapılan pazarlıklar sonucu 34 bin Avro ödenerek borç kapatıldı. Yine Jeremy Bokila’nun transferinden kaynaklı Eskişehirspor'un Çin Kulübü Guangzhou’ya 30 bin Avro borcu buluyordu. Yapılan pazarlıklar sonucu 22 bin Avro ödeme yapılarak borç sonlandırıldı.

ODONKOR’A 50 BİN AVRO

Başkan Mustafa Akgören, “David Odonkor’a 174 bin Avro borcumuz bulunuyordu. Uzun görüşmeler ve pazarlıklar sonucu 50 bin Avro’ya kendisini ikna ettik. 124 bin Avro indirip parayı hesabına yatırdık. Hesabına 50 bin Avro gönderdik ve bu FIFA dosyasından kurtulduk. Eskişehirspor’un gündeminden artık Odonkor dosyası çıkmıştır” dedi.

KAMAL DOSYASI KAPANDI

Kamal Issah’ın 238 bin Avro alacağı vardı diyen Başkan Mustafa Akgören “Kendisi ile yaptığımız görüşmelerde 170 bin 500 Avroluk bir indirim aldık ve sadece 67 bin Avro Euro’ya bu dosyayı kapattık. Parayı hesabına yatırdık. Kamal Issah dosyası artık tamamen kapandı” dedi.

 

istikbalgazetesi.com

997 okunma

Yorum Yap

18 Şubat 2021 Perşembe

BUGÜN KAMP VAR

18 Şubat 2021 Perşembe

ORMANSPOR YOLUNA DEVAM EDİYOR

3 Şubat 2021 Çarşamba

ALTAY MAÇI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

2 Şubat 2021 Salı

ÖNCELİK TEKNİK ADAM

1 Şubat 2021 Pazartesi

YÜZMEDE BAŞARILI DERECELER

online ziyaretçi: 461
 
yukarı