Eskişehirspor Taraftarlar Birliğinden açıklama - Eskişehir Haberler

Eskişehirspor Taraftarlar Birliğinden açıklama

Anasayfa / Spor
Eskişehirspor Taraftarlar Birliğinden açıklama

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) sosyal medya üzerinden bir basın açıklaması yaparak Eskişehir'deki odalardan, milletvekillerinden ve zenginlerinden Eskişehirspor'a sahip çıkmalarını istedi.

NEFER – ALTES – EFELER- BANDOESES – ÜNİESES – BKŞDER – ESKOD – İZMİRESES – BURSAESES – BURSANEFER – KKŞ – ANTALYAESES – İZMİR’İN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ – ESPARTA – KARADENİZESES – KARABÜKESES – BİLECİKESES – 222 TAYFA – MÜNFERİTTAYFA – ATİNEFER – WHİTEBOYS – SEMT ÇOCUKLARI – KÜTAHYAESES – MARMARİSESES – AFYONESES – ANKARAESES grupları Eskişehirspor taraftarlar birliği olarak yaşanan son gelişmeler ile ilgili ortak basın açıklaması yaptı…

“ÇABUK UNUTUYORUZ”

Taraftar grupları son gelişmeler ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:
“Her şeyi unutuyoruz, hem de çok çabuk unutuyoruz.

Başkalarından yaşadıkları şeyleri duyup sonra unutsak neyse de işin hüzünlü tarafı bizim unuttuklarımız zamanında oturup ağladıklarımız.     Ödeme yapılamayan kamplardan kovulduğumuzu ne çabuk unuttuk?

Kulübe gelen hacizleri, kesilen elektrikleri, ödenemeyen faturaları, maaşları...

Doğalgaz yanmadığı için kışın ayazında buz gibi suda alınan duşları...

Kapatılamayan dosyaları, açılan sayısız davaları, silinen puanları...

Kontör alamadığı için hattı kapatılan çocukları, kahvaltıda sadece 2 elma olan günleri, bayramda yol parası olmadığı için evine gidemeyen topçuları, tesislerden çarşıya gidecek dolmuş parası olmadığı için çarşıya bile gidemeyenleri, tesiste erzak olmadığı için esnaftan yemek toplandığını...

Çok değil son birkaç sezonda yaşandı bunlar! Sebebi daha geçmişe dayansa da…

“KOLAY TÜKETİP HARCAMAYA ALIŞMIŞ YAPI VAR”

Tüm bunlar yetmezmiş gibi camia tarafından tanınmayan insanların Eskişehirspor Yönetimine gelme isteklerini bile duyduk. Hatta bu da yetmedi kongrede aday olmaya kalktılar.

Fakat çok şükür ki hayatlarını bu armaya adamış, sokakta değil tribünde tanıştığımız abilerimiz, arkadaşlarımız hemen birkaç saat içinde listelerini yapıp Eskişehirspor’umuzu yaban ellere bırakmadılar. Hâlâ da yukarıda saydığımız tüm dertlere çözüm üretmek için mücadele ediyorlar. Eskişehirspor’umuzu yaşatmak için nefes olmaya çalışıyorlar…

Herkesin terk ettiği sevdalarını sahiplendiler, kol kanat gerdiler.

Geldikleri günden bugüne ellerinden geldiğince belirli bir yol haritasıyla hareket ediyorlar. Tek dertleri kulüp ayağa düşmesin, kimseye muhtaç kalmasın. Bunun yanında transferi açıp ligde kalmak adına son bir hamle yaptılar fakat olmadı. Olmayınca yukarıda saydığımız tüm dertleri unutanlar oldu. Kimse şampiyonluk vaadiyle gelmedi. Evet bazı eksiklikler yaşandı, belki büyük söylemler oldu ancak biliyoruz ki bunlar birkaç maçın verdiği heyecanla yaşandı.

Gelinen noktada transferi açamadık, olsun. Birileri belki kolay unutup kolay tüketiyor olabilir fakat biz unutmuyoruz. Kapatılan her dosya aslında bir transfer. Kapatılan her dosya geleceğimizin kurtuluşu. Maalesef kolay tüketip harcamaya alışmış bir yapı var. Fakat biz buna müsaade etmeyeceğiz. Tünelin ucundaki ışık uzak olsa da Sinan'a, Ediz'lere, şehidimiz Mithat Dunca'ya yeminimiz var.

YIPRATMA DEĞİL BİRLİK OLMA ZAMANI

Haftalardır galip gelemiyoruz ancak bu süreçte CAS ve FIFA’da yaptırımı olan dosyaların bir kısmını kapatan, yapılandıran, yerli dosyaların da bir kısmını kapatan bu yönetimi destekleme zamanı. Camiamız ve özellikle Yönetim Kurulumuz hedefsiz geçireceğimiz ligin bu devresinde kongreye harcanacak enerjiyi önümüzdeki sezon için imza toplamaya, borç azaltmaya, alt yapıdan oyuncu çıkarıp camianın yükünü hafifletmeye ayırmalıdır. Belki maç sonuçları istenilen gibi olmuyor ancak biz gibi mevcut yönetim de üzülüyor, bunun farkında olarak vaktimizi birbirimizi yıpratmaya değil birlik olmaya ayırmalıyız.

ŞEHRİMİZE ÇAĞRIMIZ VAR

Elele verip dosya kapatmaya çalışalım. Tek dertleri Eskişehirspor’u yaşatmak olan bu insanlara sahip çıkalım.

Transfer tahtasını açma çabasına giren ve büyük bir özveriyle çalışmalarına şahit olduğumuz başkanlarımız Mustafa Akgören, Fatih Baturaygil ve tüm Yönetime Sportif direktör Murat Daldık'a ve tüm Eskişehirspor’umuz yaşasın diye imza verenlere teşekkür ediyoruz. Bazen istenilen olmuyor, elde edilmiyor. Bizler Eskişehirspor tribünleri olarak bunda da bir hayır olduğunu düşünerek yolumuza, desteğimize kesintisiz devam edeceğiz. Bizler alt ligleri daha önce görmüş ve bunun savaşına her daim hazır olan, pes etmeyi bilmeyen bir camiayız. Tribünlerimizle, futbolcumuzla, basınımızla, yöneticilerimizle tekrardan güzel günlere döneceğimize inancımız tamdır.


İNANIR VE KENETLENİRSEK BAŞARIRIZ


Sonuç olarak, bahsi geçen tüm dosyaları kapatmak için şehrimizin kenetlenmesine ihtiyacımız vardır. Eğer inanırsak başarırız. Şu süreçte mevcut Yönetim Kurulu 9 dosya kapattı ve toplamda 2 Milyon Euro civarında tasarruf sağlandı. Bunun mümkün olduğunu artık gördük. Pazarlık yaparak bir çok dosyayı kapatabiliriz.

Şimdi Eskişehirspor taraftarları olarak şehrimize bir çağrımız var.


Elele verip dosya kapatmaya çalışalım.


Valilik 10 dosya,


Büyükşehir Belediyesi 7 dosya,


Tepebaşı Belediyesi 4 dosya,


Odunpazarı Belediyesi 4 dosya,


İlçe belediyeleri 1’er tane dosya kapatsa 11 dosya yapar.


Sanayi Odası 5 dosya,


Ticaret Odası 5 dosya,


Sanayi Bölgesi 5 dosya


Ticaret Borsası 5 dosya


Milletvekilimiz Nabi Avcı 3 dosya,


Milletvekilimiz Harun Karacan 3 dosya,


Milletvekilimiz Emine Nur Günay 3 dosya,


Milletvekilimiz Jale Nur Süllü 3 dosya,


Milletvekilimiz Utku Çakırözer 3 dosya,


Milletvekilimiz Metin Nurullah Sazak 3 dosya,


Milletvekilimiz Arslan Kabukçuoğlu 3 dosya,


olmak üzere kalan dosyaları da şehrimizin Eskişehirspor sevdalı işadamlarının bir araya gelmesiyle çözebileceğimize inanıyoruz. Lütfen gelin el ele vererek bu armayı yaşatalım. Bu dosyaları Kapatarak kulübümüzü kurtarabiliriz. Lütfen bu konuda destek olun.


 "Yaşamak isteyen; yaşamayı ve yaşatmayı sevmelidir. Aziz BOLEL"

 

 

1.644 okunma

Yorum Yap

26 Şubat 2021 Cuma

eEuro2021 Öncesi Son Prova

25 Şubat 2021 Perşembe

Samsun’da Rüzgar Tersinden ESTİ

24 Şubat 2021 Çarşamba

50.RANDEVUYA ÇIKILIYOR

18 Şubat 2021 Perşembe

BUGÜN KAMP VAR

10 Şubat 2021 Çarşamba

TESİSLERE COVİD YASAĞI

3 Şubat 2021 Çarşamba

3 DOSYA DAHA KAPANIYOR

3 Şubat 2021 Çarşamba

ES-ES’E 1 MİLYON AĞAÇ

3 Şubat 2021 Çarşamba

ALTAY MAÇI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

online ziyaretçi: 310
 
yukarı