TÜRKİYE GRAND PRİX’Sİ FORMULA 1’DE YILIN EN İYİ YARIŞI SEÇİLDİ - Eskişehir Haberler

TÜRKİYE GRAND PRİX’Sİ FORMULA 1’DE YILIN EN İYİ YARIŞI SEÇİLDİ

Anasayfa / Spor
TÜRKİYE GRAND PRİX’Sİ FORMULA 1’DE YILIN EN İYİ YARIŞI SEÇİLDİ

Formula 1 DHL Turkish Grand Prix’si, global olarak gerçekleştirilen oylamada 2020 yılının en iyi yarışı seçildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın özverili çalışmaları sonrası asfaltı yenilen İntercity Formula 1 pistinde gerçekleşen “Formula 1 DHL Turkish Grand Prix”si global olarak gerçekleştirilen oylamada 2020 yılının en iyi yarışı seçildi.

Türkiye’de 2005-2011 yılları arasında 7 kez düzenlenen Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix, 9 yıl aranın ardından yeniden Türkiye’de, Intercıty İstanbul Park’ta düzenlenmiş; bakanlığın hummalı çalışmaları sonrası asfaltı yenilen pistteki yarış büyük bir heyecana sahne olmuştu. Formula 1 yönetiminin 17 yarışlık sezonun ardından başlattığı oylamada, Intercity İstanbul Park'ta düzenlenen yarış, oylamaya katılan taraftarların yüzde 33'ünün oyunu alarak 1. Oldu.

-Bakanlık, pistin asfaltını yarış için yeniledi

Formula 1 yönetiminin 17 yarışlık sezonun ardından başlattığı oylamada, 9 yıllık aradan sonra Türkiye’de gerçekleşen Intercity İstanbul Park'taki yarış, oylamaya katılan taraftarların yüzde 33'ünün oyunu aldı. Formula 1 pilotlarınca en çok tercih edilen pistlerden biri olan Intercity İstanbul Park 5.338 metre uzunluğunda olup, efsanevi 8. Virajı ile tanınmaktadır. Mevcut asfalt 2005 yılında imal edilip;15 yıl boyunca küçük onarımlardan geçtikten sonra bu yarış için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın özverili çalışmaları sonucunda hazır hale getirilmişti.

-Bakan Karaismailoğlu, yenilenen piste incelemelerde bulunmuştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da yarış öncesi yenilenen İntercity Formula 1 pistinde incelemede bulunmuş, Bakanlık olarak Formula 1 gibi dünyanın en çok ilgi gören yarışlarından birine ev sahipliği yapmaktan, yarışmaya katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını ifade ederek; “Binlerce yıldır medeniyetlere, imparatorluklara başkent olmuş İstanbul’umuz Formula 1’e ev sahibi olmayı fazlasıyla hak etmektedir” açıklamasında bulunmuştu.

2.735 okunma

Yorum Yap

18 Şubat 2021 Perşembe

BUGÜN KAMP VAR

18 Şubat 2021 Perşembe

ORMANSPOR YOLUNA DEVAM EDİYOR

3 Şubat 2021 Çarşamba

ES-ES’E 1 MİLYON AĞAÇ

3 Şubat 2021 Çarşamba

ALTAY MAÇI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

online ziyaretçi: 765
 
yukarı