Eskişehir Ormanspror’un Kulübü Kuruldu - Eskişehir Haberler

Eskişehir Ormanspror’un Kulübü Kuruldu

Anasayfa / Spor
Eskişehir Ormanspror’un Kulübü Kuruldu

Spor, evrensel kültürün bir parçasıdır. Dili, dini, ırkı farklı insanları bir araya getiren önemli bir vasıtadır. Sporun bu birleştiriciliğinden hareket ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü olarak taşın altına elimizi koymaya karar verdik.

Bilindiği gibi Orman Genel Müdürlüğümüzün bünyesindeki OGM ORMANSPOR 1971 yılında kurulmuş, köklü bir camiadır. Basketbol Erkek ve Kadın takımları süper ligde mücadele etmektedir. Ayrıca Bursa, Erzurum, Kastamonu ve Bolu kayak takımları mevcuttur.

Eskişehir Ormanspor Kulübü Derneği 29.01.2020 tarihinde kurularak tüzüğü yayınlanmış ve çalışmalarına başlamıştır. Spor camiasına yeni bir soluk getireceğimiz inancıyla ilk etapta hentbol, geleneksel okçuluk, binicilik, atletizim, bisiklet, tenis, basketbol, dağcılık, atıcılık gibi branşlarda faaliyette bulunacağız.

Bu branşların içinde en ağırlıklı olanı Hentbol olacağı aşikârdır. Hentbolun Eskişehir’de çok sevildiğini, geçmişte bu branşta üst düzeyde başarılara imza atıldığını, hentbolun şehir ile bütünleştiğini gördük.

Hentbol branşında yarışmacı ve mücadeleci bir ekip oluşturmak için kolları sıvadık. Rize Gençlik Spor Kulübü ile bir anlaşma yaparak Hentbol 1.Ligi Erkekler branşında liglere katılma hakkını elde ettik. Teknik ekibimiz ile anlaşmamızı yaptık, transfer çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimize uzun yıllar hizmet eden Eti, Kılıçoğlu,Polisgücü ve Selka Spor Hentbol takımlarından bayrağı devraldık, oradaki sporcuların çoğunu bünyemize kattık. Hedefi olan bir ekip kurmak istiyoruz ve Eskişehirli sporcuların ağırlıkta olduğu bir takım olma düşüncesindeyiz.

Ormanspor Hentbol kulübümüzün teknik direktörlüğünü M.Fatih Işık’a emanet ediyoruz. Birazdan kendisi ile sözleşme imzalayacağız.

 Ülkemizin geleceğine yön verecek olan gençlerimize ulaşmada spor bizim için bir araçtır. Spor vasıtası ile;

1-   Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak ve kollamak.

2-   Vatan, bayrak, toprak, orman ve doğa sevgisini aşılamak.

3-   Kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak.

4-   Özgüvenlerini geliştirmek, kendilerini doğru ifade edebilmelerini sağlamak istiyoruz.

Yıllardır Eskişehir’imizin yeşillendirilmesine sağladığımız katkıyı, şimdi spor camiasına da yapmak için yola çıktık. Yüce Mevla’m utandırmasın. 

Kulüp olarak teknik ekip ve sporcularımız ile ilgili gelişmeleri siz basın mensupları ile paylaşmaya devam edeceğiz. Saygılarımızla…..

Recep TEMEL
Eskişehir Orman Bölge Müdürü
Eskişehir Ormanspor Kulübü Başkanı

3.286 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 665
 
yukarı