ES-ES’TE HESAP GÜNÜ - Eskişehir Haberler

ES-ES’TE HESAP GÜNÜ

Anasayfa / Spor
ES-ES’TE HESAP GÜNÜ

Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Eskişehirspor’un Olağan Mali Genel Kurulu bugün çoğunluk aranmaksızın saat 19.00’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde (Atatürk Bulvarı Migros yanı)  yapılacak.

24 Kasım’da göreve gelen Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören ve arkadaşları delegelere hesap verecek. Yönetim bugün herkesin merak ettiği ve 300 Milyon söylentilerinin olduğu kulübün borcunu da açıklayacak.

ÇOĞUNLUK ARANMAYACAK

Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Eskişehirspor’un Olağan Mali Genel Kurulu bugün çoğunluk aranmaksızın yapılacak. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mustafa Akgören kongre üyelerine çağrıda bulunmuş ve ilk kongreyi yeterli çoğunluğu sağlayıp bitirelim demişti. Ancak hazirun listesinde bulunan üyeler kongreye ilgi göstermedi. Geçen hafta Hazirun listesinde bulunan 399 üyeden sadece 89 üye katılmıştı. Mali Genel Kurul bugün saat 19.00’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde (Atatürk Bulvarı Migros yanı)  yapılacak.

300 MİLYONA SÖYLENTİSİ

Bugün mali genel kurulda Eskişehirspor’un merak edilen toplam borcu açıklanacak. Siyah Kırmızılı Kulübün yabancı futbolculara 7 milyon Avro’dan fazla, Türk futbolculara 60 milyonu geçen borcu bulunuyor. Bunun yanında geçen dönem forma giyen oyuncular, vergi, SGK ve piyasaya olan borçlar da göz önünde bulundurulduğunda Eskişehirspor Kulübünün 300 milyona yakın borcunun olduğu tahmin ediliyor.

HESAP VERECEK

24 Kasım’da göreve yönetim bugün toplantıda genel kurul üyelerine de tek tek hesap verecek.

Tahmini bütçeyi Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören daha önce13 milyon olarak açıklamıştı. Başkan Akgören, ayrıca bu sezon tahmini bütçenin yanı sıra FIFA’da bulunan dosyalara 12 milyonu geçen ödeme yapılması gerektiğine de belirtti. Bugün bu konulara da açıklık getirilecek.

 

istikbalgazetesi.com

3.417 okunma

Yorum Yap

28 Eylül 2020 Pazartesi

3. Maç 6 Farklı Mağlubiyet

online ziyaretçi: 649
 
yukarı