BAKAN KASAPOĞLU YÜZME SEFERBERLİĞİNİ BAŞLATTI - Eskişehir Haberler

BAKAN KASAPOĞLU YÜZME SEFERBERLİĞİNİ BAŞLATTI

Anasayfa / Spor
BAKAN KASAPOĞLU YÜZME SEFERBERLİĞİNİ BAŞLATTI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu kadar su imkanının ve bu kadar altyapının olduğu bir ülkede yüzmede hem branş olarak hem de halkın yüzmeye olan erişimi açısından çok daha ileride olmamız gerektiğine işaret ederek,  ‘’ Bu bilinçle ciddi bir çalışmayı ve seferberliği Balıkesir'den başlatıyoruz" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Balıkesir’in Merkez Altıeylül ilçesindeki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi Yüzme Havuzu'nun temel atma törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Dumlupınar'da kutladıklarını hatırlatarak, kutlamaların iptal edildiği yaygaralarına ve bu anlamdaki spekülasyonlara inat "Zafer de bizim tarih de bizim" dediklerini ve bunu demeye devam edeceklerini belirtti. Bakan Kasapoğlu, "Birileri konuşacaklar, her zaman olduğu gibi engeller çıkaracaklar, spekülasyonlar yapacaklar. Nifak tohumları ekmeye çalışacaklar ama biz onlara inat bu ülke için bu ülkenin aziz evlatları için kadınları, erkekleri, gençleri için üreteceğiz. Taş üstüne taş koyacağız, alın teri dökeceğiz. Birbirimizi daha çok seveceğiz ve kardeş, bir ve beraber olarak yarınlara yürüyeceğiz" şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu, yüzme sporuna çok önem verdiklerine işaret ederek, "Bu kadar su imkanın ve bu kadar altyapının olduğu bir ülkede yüzmede hem branş olarak hem de halkımızın yüzmeye olan erişimi açısından çok daha ileride olmamız lazım. Bu bilinçle ciddi bir çalışmayı ve seferberliği Balıkesir'den başlatıyoruz. Geçtiğimiz seçim döneminde verdiğimiz sözleri birbir yerine getiriyoruz ve getireceğiz" dedi.

"Bu şanlı milletin geleceğe olan yürüyüşünü hiç kimse durduramayacak"

Bakan Kasapoğlu, bu ülkenin çocuklarına ve gençlerine güvendiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Spordaki iddiamızı, çok daha yukarılara taşıma iddiamızı, yarınların ulusal ve uluslararası anlamda şampiyonlarını çıkarma iddiamızı gerçek bir şekilde ortaya koyma adına çok büyük mesafeler kat ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın sporu, sporcuyu önceleyen, gençlere değer veren anlayışıyla, gençlik merkezlerimizle hakikaten önemli mesafeler kat ettik ama iki günü eşit olan ziyandadır. O yüzden çıtamız hep daha ileri, felsefemiz durmak yok yola devam. Bir ve beraber olarak, omuz omuza, sırt sırta, el ele vererek yürüyeceğiz. Bu şanlı milletin geleceğe olan yürüyüşünü hiç kimse durduramayacak. Bu şanlı bayrak ilelebet payidar olacak inşallah."

Basketbol, tenis, futbol, voleybol gibi pek çok branştaki spor alanlarını Balıkesir'in tüm halkıyla buluşturacaklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu, havuzların herkesin erişimine açık olacağını belirtti.

"Yarınların şampiyonlarını güçlü bir şekilde yetiştireceğiz"

Bakan Kasapoğlu, kadınların toplumun öncüsü olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Kadınların öncülüğünde spor politikasıyla inanıyoruz ki hem sporu tabana yaymada çok daha başarılı olacağız hem de yarınların şampiyonlarını çok daha güçlü bir şekilde yetiştireceğiz. Basketbolda 10 bin pota projemiz var. 10 bin pota projemizde aslında büyük bir mesafe kat ettik. Her kente ortalama 100 pota ayırmışken Balıkesir’in bu anlamdaki gücüne, potansiyeline istinaden Balıkesir’deki basketbol potamızı 300 olarak sizlere müjdeliyorum. İnşallah Balıkesir’den yarınların dev adamlarını, şampiyonlarını birlikte çıkacağız. Her bir ilçedeki gençlik merkezlerimizin eksikliklerini en kısa sürede tamamlayacağız." 

Daha sonra Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi Yüzme Havuzu'nun temelini attı.

Temel atma töreninin ardından İsmail Akçay Parkı'ndaki portatif yüzme havuzunda gençlerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, yüzme havuzunu inceledi, havuzda Türk bayrağı açan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Kasapoğlu, Balıkesir ziyaretinde ayrıca Havran ilçesinde belediye tarafından yaptırılması planlanan spor kompleksi projesiyle ilgili  incelemelerde bulundu. Bakan Kasapoğlu, çocuklara satranç takımı, basketbol ve futbol topu ile çeşitli hediyeler verdi.

"Lafla peynir gemisi yürümez"

Bakan Kasapoğlu, Sultan Alparslan Kültür Evi ve Parkı açılışı törenine de katıldı. Bakan Kasapoğlu burada yaptığı konuşmada, ecdadın eşsiz bir coğrafyayı torunlarına vatan kıldığını, kutsal, tarihi emanet bıraktığını söyledi.

Ecdadın izinden, onların kutsal emanetini daha güçlü temsil etmek ve bu emaneti daha yukarılara taşımak adına el birliğiyle çalıştıklarını anlatan Bakan Kasapoğlu, "Ülkemize, insanımıza, gençlerimize inanıyoruz, güveniyoruz ve seviyoruz. Her eserin, çalışmanın bu milletin en güzeline layık olduğu anlayışıyla peşindeyiz, arkasındayız" diye konuştu.

Ülkenin her karışına hizmet etmek, her bir insanının ihtiyacına destek vermenin bir görev olduğunu aktaran Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Bu zafer ayında Sultan Alparslan'ın adını taşıyan bu kültür evinin açılması, ayrı bir mana taşıyor. Bizim hizmet, eser siyaseti açısından ifademiz neyse icraatımız da o. Bizler, lafla peynir gemisinin yürümediğini, hem söylemlerimizle hem amellerimizle ortaya koyuyoruz. O yüzden bazıları, bazı şeyleri alışılageldik üzere istismar ededursunlar biz onlara inat kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Adaletle, sevgiyle, merhametle, şefkatle ve gayretle inşallah milletimiz için, gençler, pırıl pırıl çocuklar için üretmeye devam edeceğiz. Onlar da inşallah bu hizmet sancağını alacaklar, yarınların şampiyonları, bilim insanları, iş insanları, sporcuları, anneleri, babaları olarak, bu hizmet sancağını daha yukarılara taşıyacaklar."

Bakan Kasapoğlu, Balıkesir'in spor turizmi açısından önemli bir destinasyon olması gerektiğine dikkati çekerek, "Bu coğrafyanın deniziyle, ormanıyla, her türlü imkanıyla Türkiye'nin önemli bir spor turizmi markası olmaması için hiçbir sebep yok" dedi.

"Salgını el birliğiyle atlatacağız"

Bakan Kasapoğlu, beraberlik tablosu ve oluşturulan sinerjinin önemine değinerek,  şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde hakikaten ülkemiz için önemli bir milat ve bu dönüşüm vesilesiyle bunların meyvelerini alıyoruz. Pandemi sürecinin bu dönüşüm sonrasında denk gelmesi, ülkemiz için önemli bir kazanım. Çünkü ülkemiz bu pandemiyi, salgını Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kazanımları sayesinde çok geliştiğini bildiğimiz ülkelerden daha yüksek bir performansta ciddi bir başarıyla yürütüyor. İnşallah bu süreci de el birliğiyle atlatacağız."

Kentte basketbola yetenekli gençler olduğunu bildiklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, o yüzden basketbolun Balıkesir'in yükselen markası olması için çalışmalar yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

Daha sonra Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Bakan Kasapoğlu'na "Yağcıbedir halısı" ve tablo hediye etti. Ardından Sultan Alparslan Kültür Evi ve Parkı'nın açılışı için kurdelesi kesildi.

Bakan Kasapoğlu, törenden sonra Faruk Kula Caddesi'ndeki Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait spor tesislerini ziyaret etti ve burada genç sporcularla bir araya geldi.

Ardından İsmail Akçay Atletizm Pisti yanındaki tam olimpik yüzme havuzu inşaatını inceleyen Bakan Kasapoğlu, inşaatın durumuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı

 

2.503 okunma

Yorum Yap

28 Eylül 2020 Pazartesi

3. Maç 6 Farklı Mağlubiyet

online ziyaretçi: 508
 
yukarı