Herşey Güzel Olacaktı! 2020 ES-ES’E DE YARAMADI - Eskişehir Haberler

Herşey Güzel Olacaktı! 2020 ES-ES’E DE YARAMADI

Anasayfa / Spor
Herşey Güzel Olacaktı! 2020  ES-ES’E DE YARAMADI

Eskişehirspor için Yeni yıl gelse de şu uğursuz 2019'dan kurtulsak diyorduk ama üçüncü ayının içinde bulunduğumuz 2020 yılı ayına freni patlamış kamyon gibi girdi, ezip geçiyor. Son 7 maçta aldığı 1 puan ile puan durumunda dibe yerleşen ve ligde kalması mucize olan Eskişehirspor Corono virisünün ardından ligde düşme beklide kaldırılacak ama bu kez de Pinto meselesi camianın canını sıkacak gibi duruyor.

Pinto’dan küme düşürme yazısı kulübe ulaşırken, yönetim bu konu ile ilgili FİFA’ya savunma yazısı hazırlayacak. Ayrıca eski alacağı olan yabancı oyunculardan Boffin ve Bienvenu başta olmak üzere bir çok futbolcu da puan sildirmek için sıraya girdi. Sorumluluk  alarak takımı ortada bırakmayan ancak hiç bir destek bulamayan yönetim ise çaresizlik içinde.

ÇOK KÖTÜ BAŞLADI

2020 yılı ülkemizde Deprem, Çığ, İdlip’deki şehitlerimiz, uçak kazası gibi felaketler ile başlarken Ocak ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp hızla tüm dünyaya yayılan ve henüz tedavisi bulunamayan corona virüsü ile devam etti.


ARTIK MUCİZE LAZIM


Tüm bunların yanında 2020 yılı Eskişehirspor’a da yaramadı.


29 Aralık’da devre arasının ardından 8 oyuncu takımı terk ederken, transfer yasağı olan Kırmızı Şimşekler çok genç bir ekip ile ikinci yarı maratonuna başladı. İlk 4 maçta iyi sonuçlar alan Eskişehirspor son 7 maçtan ise sadece 1 puan çıkarırken,  ligde düşmeye en yakın takım oldu.


Artık ligde kalması mucize olan Eskişehirspor lige verilen aranın ardından arka arkaya zorlu maçlara çıkacak.


ASIL TEHLİKE GELİYOR


Son 7-8 yıldır eski oyunculara borçlardan dolayı bir türlü rahat edemeyen Eskişehirspor’da alacakları bulunun futbolcular ile defalarca görüşme yapılmış ve bazıları ile yapılandırmaya gidilmesine rağmen ödenmeyen paralar başa bela oldu.


Önceki gün gazeteniz İstikbal’e acı gerçekleri açıklayan başkan Mustafa Akgören “Pinto’dan küme düşürme yazısı elimize ulaştı. Küme düşme %90 ülkemizde de kaldırılacak. Fakat acı bir gerçek var ki biz Pinto dosyasından küme düşürüleceğiz” dedi. Akgören ayrıca Bienvenu ve Boffin başta olmak üzere birçok oyuncudan da puan silme cezasının kapıda olduğunu belirtmişti.


ZOR GÜNLER BEKLİYOR


Corona virüsü nedeniyle ülkemizde zor günler yaşanırken, Eskişehirspor’u da zor günler bekliyor.   Büyük sorumluluk alarak 24 Kasım’da arkadaşları ile birlikte göreve gelen Mustafa Akgören’de maddi sıkıntılar nedeniyle sorunları çözemezken, takımın kötü gidişine de engel olmadı.


TARAFTAR TEPKİLİ

Öte yandan taraftarın büyük kesimi de yönetimi de tepkili. Özellikle son günlerde kötü sonuçlar ve maddi krizlerin bir türlü çözülememesi ve son olarak da Akgören’in açıklamaları  üzerine taraftarda sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi. Taraftarlar ‘Madem sorunları çözemeyecektiniz niye geldiniz. Bunca borç yükü şehrin suçu mu gibi serzenişte bulundu.


istikbalgazetesi.com
 

5.959 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

TFF’den Açıklama

16 Mayıs 2020 Cumartesi

GENÇLİK HAFTASI BAŞLADI

15 Mayıs 2020 Cuma

Çalışmalar Devam Ediyor

online ziyaretçi: 1951
 
yukarı